Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņu novada pašvaldība apzina lietavu postījumus 1

Vakar, kad lija visu dienu, daudzviet situācija izvērtās kritiska. Šodien, par laimi, vairs nelīst, un zemnieki un pašvaldības izvērtē lietavu nodarītos postījumus.

Situācija Pļaviņu novadā lietusgāžu dēļ vakar bija kritiska - pārplūda grāvji, applūda ielas un citas teritorijas, jo grāvji un caurtekas nespēja nodrošināt ūdens aizplūšanu. Pašvaldības policija bija spiesta slēgt satiksmi Vidzemes ielā virzienā uz Pļaviņu apvedceļu.

Dažs pļaviņietis vainoja bebru aizsprostus, bet pašvaldība skaidroja, ka bebru aizsprosti tobrīd situāciju neietekmēja.

Pļaviņu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Kitajeva pašvaldības mājaslapā šodien informē, ka pašvaldības policija šorīt izvērtējusi situāciju Vidzemes ielā un satiksmes ierobežojumi ir atcelti. Vakar lielo lietavu dēļ ielas posms pārplūda un tika slēgts. Kaut situācija normalizējusies, ūdens līmenis grāvjos un pļavās joprojām saglabājas augsts.

Pašvaldība sazinājusies un aptaujājusi vakar applūdušā Vidzemes ielas posma iedzīvotājus. Iedzīvotājiem piedāvāta pašvaldības palīdzība sauso tualešu izsūknēšanā. Tas tiks veikts, kolīdz asenizācijas mašīna varēs droši piekļūt šīm vietām. Tāpat pašvaldība turpina apzināt vietas un teritorijas, kuru sakārtošana turpmāk varētu mazināt applūšanas draudus. Iespēju robežās tas tiks paveikts jau šogad.

Lielāki darbi, piemēram, novadgrāvja sakārtošana no Gostiņiem uz Pļaviņām, tiks plānoti 2018. gadā.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt saprotošiem. Dabas stihijas radītā situācija bija ārkārtēja.

Pļaviņu novada vietnē "Facebook"  (lielais ūdens daudzums plūst no Kūģu-Mālkalnu meliorācijas novadgrāvja un satek vienuviet - grāvī pie Vidzemes ielas ) publicētais video:


Komentāri 1

juris.bur

Jā, bija arī pie manis pašvaldības policija. Prasīja, vai vajag tualeti izsūknēt. Vismaz kaut kāda interese par mūsu bēdu.

pirms gada, 2017.09.20 08:49

Novadu ziņas