Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņu novada pašvaldība saņem „Zaļās izcilības balvu 2016”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Inga Koļegova, godinot Latvijas zaļākos uzņēmumus un pašvaldības, pasniedza “Zaļās izcilības balvu 2016”.

Pļaviņu novads atzinību izpelnījās par vides aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu un pašiniciatīvu ietekmes uz vidi samazināšanā.  Par to, ka pašvaldība pēdējos gados veikusi lielas investīcijas vides aizsardzībā. Novadā ir sakārtota ūdenssaimniecības un kanalizācijas sistēma. Veikti vērienīgi darbi plūdu novēršanai, izbūvējot aizsargdambi Pļaviņu ūdenskrātuves krastā. Novada domei ir ļoti laba sadarbība ar Valsts vides dienesta Madonas reģionālo vides pārvaldi iesniegumu un Vides SOS sūdzību izskatīšanā un risināšanā, kā arī visu pārējo vides aizsardzības jautājumu risināšanā. Svinīgajā balvas pasniegšanas pasākumā piedalījās Pļaviņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Aigars Lukss.

“Zaļās izcilības balva” ir Valsts vides dienesta izveidots  apbalvojums uzņēmumiem un pašvaldībām, kas visaugstākajā līmenī ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas īsteno pasākumus, lai mazinātu to darbības ietekmi uz vidi. Zaļā uzņēmuma un pašvaldības statuss tiek piešķirts uz trim gadiem. “Zaļās izcilības balva” šogad tika pasniegta otro reizi. Tā ir balva, kurai uzņēmumi un pašvaldības nepiesakās.

Ministrs K.Gerhards uzsvēra: “Esmu gandarīts, ka šogad varam pasniegt 22 Zaļās izcilības balvas. Tas nozīmē, ka mums Latvijā jau ir vairāk nekā 40 uzņēmumi un pašvaldības, kas aktīvi rīkojas, lai samazinātu savas darbības radīto ietekmi uz vidi un iedzīvotājiem, kā arī informē un izglīto sabiedrību par aktuālo vides aizsardzības jomā. Ikviens Zaļās izcilības balvas saņēmējs darbos ir apliecinājis, ka vides aizsardzība un attīstība iet roku rokā.“

Savukārt VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova sacīja: “Šis ir gada sirsnīgākais Valsts vides dienesta pasākums, kurā pateicamies uzņēmumiem, kas, savus ikdienas darbus veicot, padara vairāk nekā normatīvajos aktos noteikts. Šī ir balva, kurai uzņēmumi paši nepiesakās. Tos izraugāmies, vērtējot ikkatru sadarbības partneri pēc kritērijiem. Līdz ar to daudziem balvas ieguvējiem tas ir pārsteigums.”

Kopumā tika pasniegtas 22 balvas piecās nominācijās. Balvas tika pasniegtas četrām pašvaldībām- Pļaviņu novada domei, Viļānu novada domei, Jelgavas pilsētas domei un Daugavpils pilsētas domei.

Novadu ziņas