Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņiešu ciemkukulī — stāsts un medus

Dagdā un tās apkārtnē norisinājās 3. Latgales stāstnieku festivāls “Omotu stuosti. Par bitinīkim”, ko organizēja Latvijas Stāstnieku asociācija, Dagdas novada Folkloras centrs, Latviešu folkloras krātuve. Uz festivālu devās arī Pļaviņu novada bibliotēkas pārstāvji, jo novada bibliotēka ir viena no UNESCO LNK Stāstu bibliotēkām.


Latgales stāstnieku festivāls šogad piedāvāja iepazīt vienu no senākajiem amatiem — bitenieka amata prasmes, kas noder arī 21. gadsimtā. Pirmās dienas vakarā pie ugunskura katrs stāstīja sava novada stāstu. Pļaviņu novads izskanēja ar stāstu par Odzes ezera pļavu ziedu medu, kuru vākušas čaklās bites z/s “Vanagi” dravā. Pļaviņieši ciemkukulī bija aizveduši ne tikai stāstu, bet arī Aiviekstes pagasta z/s“Vanagi” pļavu ziedu medu, kurš vākts pie Odzes ezera.

Pļaviņu novadā