Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reinis Jansons zīmē vairāk ar pildspalvu un zīmuli, galvenokārt portretus

Reinis Jansons sevi vairāk saista ar Rīteriem Klintaines pagastā Pļaviņu novadā. Dzīvojis un mācījies gan Aizkrauklē, un tagad viņa dzīvesvieta ir Pļaviņās, tomēr Rīteri joprojām tuvi. Tur vecvecāku mājās pavadītas bērnības vasaras un brālis kļuvis par rīterieti. Tas ir viens no svarīgākajiem pieturas pun­ktiem Reiņa dzīvē, kas pavīd mūsu sarunā. Otrs neapšaubāmi ir zīmēšana. Viņa veidotos portretus ievēroju “Facebook” vietnē, un tajos var saskatīt gan slavenas ārvalstu aktrises, gan pazīstamus cilvēkus. Tas ir Reiņa vaļasprieks, ko viņš cenšas pilnveidot.

— Ko ir visgrūtāk zīmēt?
— Īpaši neko, ja nu vienīgi matus. Ar tām sievietēm ir tāpat kā dzīvē — dažkārt vienai frizūrai vajag divas stundas... Tie ir tik sīki, un katrs precīzi jāizkārto. Pirmajos zīmējumos mati vispār iznāca briesmīgi — kaut kādas līnijas, bet tagad jau padodas labi. Tagad vairāk zinu, ar ko labāk sākt, ko nedarīt un kā panākt vēlamo efektu.

Vairāk lasiet 20. janvāra "Staburagā"!

Pļaviņu novadā