Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija aicina ar bērniem pārrunāt drošu ceļu līdz skolai

Lai ceļš pēc jaunām zināšanām būtu tikai labām emocijām piepildīts, Valsts policija šajā laikā pastiprināti gādās par vispārējo sabiedrisko kārtību un drošību. Īpaša uzmanība tiks pievērsta ceļu satiksmes drošībai izglītības iestāžu tuvumā, kā arī vietām, kur pulcējas nepilngadīgas personas.
       
Likumsargi visā Latvijas teritorijā pastiprināti kontrolēs un uzraudzīs drošības jostu lietošanu un pareizu bērnu pārvadāšanu transportlīdzekļos —  pārbaudīs un uzmanīs, vai tiek lietoti bērnu pārvadāšanai paredzētie sēdeklīši, paliktņi, kā arī, vai bērns ir piesprādzēts ar drošības jostu. Policija atkārtoti uzsver — ja ar automašīnu veicamais ceļa posms nav garš un aizņems vien pāris minūšu, ir būtiski parūpēties par atvašu drošību, ikreiz viņas piesprādzējot un darot to pareizi! Īpaša uzmanība tiks pievērsta arī automašīnas aizmugurējos sēdekļos sēdošajiem pasažieriem, kuri nereti uzskata, ka piesprādzēties nav nepieciešams.

Valsts policijas patruļas septembra sākumā būs pietuvinātās mācību iestādēm, tāpēc īpaša uzmanība tiks pievērsta arī atļautā braukšanas ātruma ievērošanai. Likumsargi atgādina — atļautais braukšanas ātrums pie mācību iestādēm ir 30 km/h. Šoferi, esiet modri!

Tāpat atgādinām, ka saistībā ar jaunajam mācību gadam veltītajiem pasākumiem šoferīšiem var nākties rēķināties ar iespējamiem sastrēgumiem un lēnāku satiksmi pilsētās, īpaši izglītības iestāžu tuvumā. Tādēļ aicinām transportlīdzekļu vadītājus būt saprotošiem, uzmanīgiem, kā arī īpaši atbildīgiem pret satiksmes drošību ne tikai pirmajā skolas dienā, bet arī visa mācību gada garumā.

Uzsākot skolas gaitas, bērni bieži vien ceļu uz vai no skolas, mājām vai treniņa mēros vieni paši — bez vecāku uzraudzības. Īpaši uzsveram — ir svarīgi ar bērnu jau pirms skolas sākuma izstaigāt ikdienas veicamo maršrutu un atgādināt par ceļu satiksmes noteikumiem. Proti, piekodināt, ka iela jāšķērso pa gājēju pāreju vai pie zaļā gājēju luksofora gaismas signāla, iepriekš pārliecinoties, ka apkārtējie transportlīdzekļi ir apstājušies. Kā arī, tuvojoties rudenim, ir svarīgi parūpēties par savu atvašu redzamību uz ceļa — gaismu atstarojošu elementu esamība skolēna apģērbā vai skolas somā ir īpaši būtiska!

Atkārtoti aicinām vecākus regulāri pārrunāt ar bērniem dažādus ar drošību saistītos jautājumus, lai mierīgi un bez liekām raizēm pavadītu skolas laiku!

Jāpiebilst, ka līdz ar 1.septembri palielināsies arī dažādu publisku pasākumu skaits, tāpēc atgādinām vecākiem, ka pēc pulksten 22 bērns, kurš vēl nav sasniedzis 16 gadu vecumu, nedrīkst atrasties sabiedriskā vietā bez pieaugušā uzraudzības. Savukārt gadījumos, kad pašam bērnam vai viņa draugiem draud briesmas, nekavējoties jāziņo policijai pa tālruni 110 vai vienotajam glābšanas dienesta pa tālruni 112.

Novadu ziņas