Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija līdz 2. janvārim pastiprināti kontrolēs pirotehnisko izstrādājumu apriti

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Ieva Sietniece informē, ka  pirmssvētku un Jaungada  laikā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes sadarbībā ar pašvaldības policiju pastiprināti veic kontroli, lai pirotehniskie izstrādājumi netiktu pārdoti nelicencētās tirdzniecības vietās un lai tos nepārdotu personām, kuras nav sasniegušas noteikto vecumu un nepieļautu pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas noteikumu pārkāpumus.

Policija atgādina, ka nedrīkst aizmirst par iespējamiem riskiem:

1) pirotehniskos izstrādājumus iegādāties tikai uzņēmumos, kam ir izsniegta atbilstoša licence un nekādā gadījumā neiegādāties tos no privātpersonām, kas tirgo nezināmas izcelsmes nesertificētus izstrādājumus;

2) pirms pirotehnisko izstrādājumu lietošanas rūpīgi izlasīt lietošanas pamācību un iegaumēt drošības noteikumus;

3) nepieļaut, ka pirotehniku lieto bērni, neatstāt to bērniem pieejamās vietās, kā arī izskaidrot  šo līdzekļu lietošanas bīstamību. Pat brīnumsvecītes ieteicams lietot vecāku klātbūtnē, lai nezināšanas, bravūras vai nevērības rezultātā neizceltos nelaime, kuras iznākums var būt arī traģisks;

4) neizmantot pirotehniku atrodoties alkohola, narkotisko vai citu apreibinošu vielu reibumā;.

5) neiegādāties pirotehniskos izstrādājumus bērniem, kas nav sasnieguši likumā noteikto vecumu.
   
Policija atgādina, ka īpaša uzmanība tiks pievērsta arī Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā noteiktajiem vecuma ierobežojumiem pirotehnikas iegādei un izmantošanai, kas nosaka – 1.klases pirotehniskos izstrādājumus aizliegts iegādāties un izmantot bērniem, kas nav sasnieguši 14 gadu vecumu,  2. un 3.klases  un T1 klases pirotehniskos izstrādājumus – personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu (izstrādājuma klase norādīta uz katra izstrādājuma).

Valsts policija aicina iedzīvotājus, kuri pamanījuši nelikumīgu pirotehnikas izstrādājumu tirdzniecību, kā arī pirotehnikas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem, nekavējoties ziņot par to policijai, lai kopīgiem spēkiem laikus tiktu novērstas iespējamās nelaimes.

Policija atgādina iedzīvotājiem, ka pastiprināta pirotehnisko izstrādājumu aprites kontrole tiks veikta līdz 2.janvārim.      


Novadu ziņas