Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Regulators apstiprina jaunus siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Aizkraukles novadā 4

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome apstiprinājusi jaunus SIA „AIZKRAUKLES SILTUMS” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, kas siltumenerģijas apgādi nodrošina Aizkraukles novadā. Turpmāk, no šī gada 1. aprīļa, visiem siltumenerģijas pakalpojumu lietotājiem Aizkraukles novadā būs vienots gala tarifs. Pie šobrīd aktuālās dabasgāzes tirdzniecības cenas, kas ir 192,09 eiro/tūkst.nm3, siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifs apstiprināts 45,16 eiro/MWh.

SIA „AIZKRAUKLES SILTUMS” siltumenerģijas apgādi nodrošina Aizkraukles novadā un siltumenerģiju ražo divās katlumājās Aizkraukles pilsētā un divās katlumājās Aizkraukles pagastā. Papildus pašu saražotai siltumenerģijai, daļa (69%) tiek iepirkta no SIA ,,Seces koks”.

SIA „AIZKRAUKLES SILTUMS” 2015.gada jūlijā vērsās Regulatorā ar jaunu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu, jo bija mainījušās siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas un lielāks siltumenerģijas apjoms turpmāk tiks iepirkts no SIA „Seces koks”.

Lai uzklausītu Aizkraukles pilsētas un pagasta iedzīvotāju viedokli par pašvaldības SIA „AIZKRAUKLES SILTUMS” iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu, Regulators 2015.gada augustā rīkoja uzklausīšanas sanāksmi.

Siltumenerģijas gala tarifs ir apstiprināts pie dažādām dabasgāzes tirdzniecības cenām tabulas veidā. Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainīsies arī siltumenerģijas tarifs.

Pie šobrīd aktuālās dabasgāzes tirdzniecības cenas 192,09 eiro/tūkst.nm3, apstiprināto gala tarifu 45,16 eiro/MWh veido siltumenerģijas ražošanas tarifs 37,06 eiro/MWh, siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs 7,09 eiro/MWh, siltumenerģijas tirdzniecības tarifs 0,34 eiro/MWh, kā arī akcīzes nodokļa komponente 0,67 eiro/MWh.

Apstiprinātā tarifa lielāko izmaksu īpatsvaru no kopējām izmaksām veido iepirktās siltumenerģijas izmaksas (53,1%), kā arī kurināmā izmaksas (24,4%).

Komentāri 4

emmma

Un tad tautai saprotamā valodā nevar uzrakstīt?Kaitina šitās gudrās runas.It kā skaidrojumi,bet reāli tikai prāta čaka@šana. Uzrakstiet,ja gāze maksās tik=apkure tik janv.,febr.,martā un tik jùlijā,aug.,sept.Esiet konkrēti un tautai saprotami

pirms 2 gadiem, 2016.02.24 14:26

bikina

Pilnīgi piekrītu. Šī problēma skar vairumu dažādu pakalpojumu sniedzēju. Tā pati problēma bija ar SIA "Aizkraukles ūdens", kas skandinot savus MK noteikumus nespēja sabiedrībai saprotami izskaidrot kas gaidāms.

pirms 2 gadiem, 2016.02.24 16:19

jaanis.amatnieks1961

Kas tur nesaprotams???
Ja būtu lētāk,tad TĀ arī uzrakstītu un būtu piebilde,ka TAS ir lētākais tarifs valstī.
Tagad TĀ īsti vairs nesanāk...

pirms 2 gadiem, 2016.02.24 18:51

Jänis

Kas tā mums par s*da valsti ka mēs paši nevaram, nedrīgstam mainīt sev izdevīgāko siltuma risinājumu, piegādātāju dzīvoklī. Es iespējams gribu ar elektrību savu dzīvokli sildīt, vaij ar gāzi bet mums uzpiež tādu pakalpojumu kuru nav spējīgi maksāt neniens un visu dzīvi būsi parādā vienai kompānijai! Vācijā dzīvokļus silda ar gāzi, angļi ar elektrību. Rodas jautājums, kāpē es nevaru, nedrīgstu atieikties no Aiz-siltums un sildīties tā kā man pašam patīk un izdevīgāk..

pirms 2 gadiem, 2016.02.25 07:53

Novadu ziņas