Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Restauratori Skrīveros atjauno divdesmit metru garo panno “Jāņu nakts”

Mākslas darbs — panno “Jāņu nakts”, kas 60 gadu rotāja kādreizējās Latvijas Zemkopības zinātniskās pētniecības institūta ēkas lielās zāles sienu, pēc četru nedēļu rūpīga restauratoru darba atguvis pirmatnējo spozmi un tagad to plānots izvietot kultūras centrā.

Vecmeistaru Laimdota Mūrnieka un Ulda Zemzara panno “Jāņu nakts” sastāv no sešām daļām — divām 2,5 m x 2 m un četrām 2,5 m x 4 m. Darbs tapis 1958. gadā. 1961. gadā, kad Skrīveros uzcēla un atklāja Latvijas Zemkopības zinātniskās pētniecības institūta ēku, gleznojumu eksponēja institūta zālē, kur tas līdz šim bija. Institūtu pārceļot uz mazākām telpām, tika paturēta viena no panorāmas daļām. Pārējās piecas daļas uzdāvināja Skrīveru kultūras centram. Četras panno daļas, kas principā veido nobeigtu kompozīciju, iecerēts eksponēt Skrīveru kultūras centra svinību zālē, piekto daļu izstādīs vestibilā.

Kopā ar restaurācijas darbu vadītāju Maiju Tirzīti gleznu atjaunoja pieci Latvijas Mākslas akadēmijas topošie restaurētāji Liene Ramāna, Anete Aizbalte, Monta Blumberga, Lāsma Dumerāne un Artūrs Bukavs.

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 22. jūnija numurā.

Novadu ziņas