Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Robots no skolas iznes aizdomīgu somu

Aizkrauklē notikušajās civilās aizsardzības mācībās tika izspēlēta situācija, kad skolā, pie direktora kabineta, tika atrasta aizdomīga soma, kurā, iespējams, ir sprāgstvielas.

Visi skolēni no skolas telpām tika evakuēti, ieradās Valsts policijas, Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta darbinieki, Nacionālo bruņoto spēku karavīri un NATO kontingenta pārstāvji — Albānijas un Slovēnijas karavīri.

Albānijas karavīru vadīts, līdz direktora kabineta durvīm otrajā stāvā uzrāpās robots, satvēra bīstamo somu, iznesa no telpām un nolika skolas pagalmā. Ar speciālu aparatūru  tika pārbaudīts  somas saturs, pēc tam karavīri to neitralizēja. 

Savukārt veikala “Beta” tuvumā tika imitēta kravas automašīnas uzspridzināšana ar daudziem cietušajiem, kuru lomā iejutās Zemessardzes 55. bataljona zemessargi. Tika konstatēts, ka izlijusi slāpekļskābe, tādēļ Aizkraukles brigādes ugunsdzēsēji glābēji speciālos aizsargtērpos visos cietušos iznesa no bīstamās zonas un nogādāja apmēram 150 metru attālumā līdz sporta centra teritorijai. Tur speciālā teltī cietušos no indīgās vielas attīrīja Slovēnijas kontingenta karavīri, bet pēc tam viņus nodeva mediķu aprūpē.

Vairāk lasiet laikraksta “Staburags” 3. oktobra numurā.

Novadu ziņas