Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina reorganizēt Valles un Jaunjelgavas vidusskolu par sākumskolu, Pļaviņu novada ģimnāziju — par pamatskolu

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasūtītais pētījums par optimālo skolu tīklu rosina reorganizēt Valles un Jaunjelgavas vidusskolu par sākumskolu, Pļaviņu novada ģimnāziju — par pamatskolu.

Realizējot Izglītības un zinātnes ministrijas un skolu tīkla pētījuma ekspertu ieteikumus, ieguvēja būs visa sabiedrība, uzskata izglītības un zinātnes ministrs profesors Kārlis Šadurskis. Pašvaldību vadītāji par pētījumu neizpratnē — vai pēc tā sekos normatīvie akti un ieteikumi būs jāievieš dzīvē, jo iebilst, ka, reorganizējot vidusskolas, samazināsies pašvaldību izdevumi — skolas būs jāuztur tāpat, un jāmaksā par vienu izglītojamo tik un tā, jo “nauda seko skolēnam”.

Skolu tīkla pētījumu ministrijas uzdevumā veica ekonomģeogrāfa Jāņa Turlaja vadītā ekspertu grupa. Eksperti analizējuši demogrāfiskos datus un procesus, ekonomisko aktivitāti, nākotnes potenciālu, valsts starptautisko konkurētspēju, izglītības kvalitātes rādītājus, publisko infrastruktūras izmantojamību, mobilitātes, kā arī daudzus citus aspektus, kas ietekmē objektīvas iedzīvotāju vajadzības pēc publisko pakalpojumu saņemšanas. 

Vidusskolu tīkla modelējums, kas izstrādāts saskaņā ar izglītības politikas plānošanas dokumentiem, paredz, ka vidusskolām ir jākoncentrējas attīstības centros, piesaistot arī tuvākās teritorijas skolēnus. Optimālo vidusskolu tīkla modeli plānots ieviest pakāpeniski, kritērijus segmentējot atbilstoši iedzīvotāju blīvumam, kā arī paredzot izņēmumus attālās un mazapdzīvotās teritorijās. Ieteicamajam skolēnu skaitam vidusskolās kritēriji tiek noteikti atbilstoši trīs kategorijām, teritoriju tipiem.
Viedoklis

Guntis Libeks, Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs
— Pētījuma secinājumiem nepiekrītam. Tas ir pseidopētījums, kas atbilst Jaunjelgavas vidusskolas septītās klases skolnieka ģeogrāfijas pulciņa zinātniski pētnieciskajam darbam. Paņemt datus no Valsts informācijas sistēmas, uzlikt uz kartes un izdarīt primitīvus secinājumus? Jaunjelgavas skolas skolēni var labāku pētījumu veikt. Novadu dienās, kas būs 24. novembrī, plānojam ar ministru Kārli Šadurski par šīm lietām runāt. Jaunjelgavā ir savs izglītības attīstības plāns, kurā paredzēts vidusskolu saglabāt un attīstīt. Mums nav šaubu par Jaunjelgavas vidusskolas pastāvēšanu, lielāka sāpe mums ir par Sunākstes pamatskolu, kuru pagaidām līdz nākamajam mācību gadam nereorganizēsim. Ir vairāki scenāriji —  reorganizācija par sākumskolu vai pievienošanu kādai no pamatskolām.  Raudzīsimies, kāda situācija būs nākamgad, bet likuma normās sekosim savam attīstības plānam.

Ko par iecerēto plānu domā citi pašvaldību vadītāji, lasiet žurnālistes Ingas Patmalnieces rakstā laikraksta "Staburags" 21. novembra numurā.

Novadu ziņas