Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sala dēļ daļa Aizkraukles reģiona skolēnu paliek mājās; vairākās lauku skolās neierodas apmēram puse skolēnu

Piektdien, 8. janvāra rītā, līdz plkst.8 zemākā gaisa temperatūra tika fiksēta Ainažos, kur gaiss atdzisa līdz mīnus 30,9 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Šorīt otra zemākā temperatūra reģistrēta Rūjienā — mīnus 30,6 grādi, kas ir arī šīs novērojumu stacijas jaunais 8.janvāra rekords. Auksts laiks ir visā Vidzemes ziemeļu daļā, kur piektdienas rītā valdīja mīnus 26 līdz mīnus 28 grādu sals. Zosēnos bija mīnus 28,1 grāds. Ap mīnus 25 grādu sals tika fiksēts Skrīveros, Madonā, Alūksnē, Priekuļos, Rēzeknē un citus. Savukārt Daugavpilī minimālā gaisa temperatūra bijusi mīnus 27 grādi, Piedrujā —mīnus 26,5 grādi.

Zemgalē minimālā gaisa temperatūra bijusi ap mīnus 23 grādiem, vien Bauskā fiksēti mīnus 25 grādi, bet Kurzemē tā ir ļoti atšķirīga. Piemēram, Kuldīgā valdījis mīnus 23,4 grādu sals, Pāvilostā un Liepājā termometra stabiņš noslīdējis līdz mīnus 21 grādam, bet Kolkā vien mīnus 10 grādu sals.

Rīgā līdz plkst.8 zemākā gaisa temperatūra bijusi mīnus 20,3 grādi.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 610 skolu var neapmeklēt izglītojamie:
* vecumā līdz 12 gadiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -20 °C;
* vecumā no 13 gadiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -25 °C.

Aizkraukles novada ģimnāzijas direktors Aldis Labinskis teic, ka ap 8 rītā termometrs rādījis mīnus 21 grādu, līdz ar to  nav pamata atcelt mācības — jāsagaida mīnus 25 grādu sals. Liels skolēnu “iztrūkums” nav arī Aizkraukles pilsētas sākumskolā — dažā klasē ir gandrīz visi skolēni, bet vidēji klasēs nav ap pieciem bērniem, tajā skaitā ir arī kāds saslimušais.

Aizkraukles pagasta sākumskolā informē, ka no 60 1. — 4. klases skolēniem nav ieradušies tikai 11, un šobrīd grūti pateikt, tieši sala vai kāda cita iemesla dēļ. Pa kādam bērnam nav pirmsskolas un sagatavošanas grupā.

Skrīveru pamatskolas direktors Aldis Rakstiņš informē, ka no 350 skolēniem šodien nebija ieradušies 78 skolēni jeb 22%, tajā skaitā ir pa kādam saslimušajam, tomēr lielākā daļa skolēnu šodien palika mājās aukstuma dēļ. 1. — 4. klasēs trūka apmēram 32% audzēkņu, 5.— 12. klasēs — 15% skolēnu.

Seces pamatskolā no 100 skolēniem nebija ieradusies apmēram trešdaļa, savukārt bērnudārzā ir tikai puse audzēkņu,”  informē Seces pagasta pārvaldes vadītājs Arnis Mencendorfs. “Skolā un bērnudārzā ir silti, taču nokļūt līdz izglītības iestādēm tādā salā nav viegli, tiem, kam jāiet kājām, pat puskilometrs ir grūts, sals kniebj visās malās, kur ne vēl, ja jāiet vairāki kilometri. Seces centrā no rīta bija mīnus 22 grādi, tālāk no centra — mīnus 26 — 27, ap trijiem naktī bija pat mīnus 28 grādi.”

Daudzeses pamatskolā no 70 skolēniem šodien nebija ieradušies 34, tajā skaitā ir arī daži saslimuši skolēni.  “Šorīt Daudzevā termometra stabiņš rādīja mīnus 25 grādus,”  informē Daudzeses pamatskolas direktors Valdis Puida. “Mēs informējām vecākus, cik lielā salā drīkst neapmeklēt skolu, un daudzi vecāki izvēlējušies bērnus uz skolu šodien nelaist. Pārējiem, kas ieradušies, mācības notiek kā parasti.”

Sproģu pamatskolā no 30 skolēniem neieradās 25. “Šorīt Sproģos laikā no pulksten 8 līdz 9, kad skolēniem jāierodas skolā, bija mīnus 27 grādu sals. Skolā ieradās tikai pieci audzēkņi. Mācības viņiem tika nodrošinātas, lai gan stundas nebija tādas kā parasti,” stāsta Sproģu pamatskolas direktore Santa Glazīrina.

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā no 174 skolēniem šorīt bija ieradušies 83, bet trūka 91. Skolas lietvede informē, ka 1. klasē šodien bija tukši 12 soli, skolotāja nodarbojās tikai ar diviem bērniem. Arī 2. klasē bija tikai divi bērni, neieradās astoņi. 3. klasē bija četri skolēni (trūka piecu), 4. klasē uz nodarbībām bija ieradies tikai viens audzēknis, un skolotāja ar viņu nodarbojās individuāli (trūka 12 skolēnu). 

Mazzalves pamatskolā no 90 skolēniem šodien nav ieradusies apmēram puse, lielākoties pirmsskolēni un 1.—4. klases audzēkņi. No 6. — 9. klases audzēkņiem  skolā ieradušies apmēram 80%,” stāsta Mazzalves pamatskolas direktora vietniece Žanna Miezīte. “Šorīt termometrs rādīja mīnus 26 grādus. Esam informējuši gan skolēnus, gan viņu vecākus par to, ka sala dēļ var neapmeklēt stundas. Skolā ziņojumu stendā ir arī informācija, cik lielā salā ārā nenotiek sporta stundas. Ja ir vismaz mīnus 8 grādi, sporta stundas laukā nenotiek 1. — 2. klases skolēniem, ja mīnus 10, tad nesporto 3. — 4. klases audzēkņi, ja mīnus 12 grādu, sporta stundas nenotiek 5. — 12. klases skolēniem. Ārā slēpojam vai slidojam, pie skolas ir slidotava. Skolā ir 40 pāri slidu, un pēcpusdienā, kad gaiss iesilst, daudzi skolēni pēc stundām dodas  slidot.”

Pļaviņu novada ģimnāzijas kancelejas darbiniece Sanita Bērziņa informē, ka no 423 skolēniem šodien skolu apmeklēja apmēram divas trešdaļas — ap 300 skolēnu, bet ap 120 skolēnu nav ieradušies, lielākoties tie, kuri mācās mazākajās klasēs.

Pēc vairāku pļaviņiešu stāstītā, termometra stabiņš katram rādījis dažādi — amplitūdā no mīnus 21,5 līdz mīnus 23 grādiem. “Savus bērnus uz skolu aizvedu automašīnā, jo skolā ir silti, bērni ir nodarbināti un paēduši. Bet citiem, kuriem tālu jāiet kājām, gan ir grūtāk,” stāsta kāda pļaviņiete.

Valles vidusskolā no 132 skolēniem nebija ieradusies apmēram puse. Termometrs valliešiem rādījis dažādi — no mīnus 25 līdz 30 grādiem.


Novadu ziņas