Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Satelītattēls: Daugavā pie Pļaviņām izveidojies garš ledus un vižņu sastrēgums

Daugavā pie Pļaviņām jau vairākas dienas izveidojies pamatīgs ledus gabalu un vižņu sastrēgums, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Satelītattēls: Daugavā baltā krāsā redzama ledus sega un vižņu sablīvējums no Jēkabpils līdz Pļaviņām (LVĢMC/meteo.lv).

Ledus sablīvējuma dēļ iepriekšējās dienās ūdens līmenis Daugavā pie Zeļķiem cēlās par trim metriem, bet Jēkabpilī par metru. Plūdu draudu šobrīd nav, tomēr, turpinoties salam, ledus apjoms Daugavā palielinās un tas palielina ievērojamu palu risku pavasarī.

Aizvadītās nedēļas vidū, gaisam kļūstot vēsākam, Latvijas upēs atsākās ledus veidošanās. Daugavā 4. janvārī bija novērojama reta vižņu iešana, kura katru dienu kļuva aizvien intensīvāka. Nedēļās nogalē, saglabājoties zemām gaisa temperatūrām, upēs izveidojās ledus sega. Veidojoties ledum, Daugavā notika būtiskas ūdens līmeņa svārstības. Šobrīd ūdens līmenis Daugavā neapdraud apkārtējās teritorijas. Arī Daugavas baseina upēs izveidojusies ledus sega vai ledus sega ar lāsmeņiem.

Gaujā pie Velēnas ir ledus sega ar torosiem, pie Valmieras piesalas, Siguldā gan piesalas, gan reta vižņu iešana, Carnikavā ledus sega. Gaujas baseina upēs galvenokārt izveidojusies ledus sega ar lāsmeņiem.

Lielupē posmā no Mežotnes līdz Kalnciemam izveidojusies ledus sega. Arī Ventā pie Kuldīgas izveidojās ledus sega ar lāsmeņiem.

Tuvākajās dienās turpināsies ledus attīstība Latvijas austrumu un centrālās daļas upēs, savukārt Kurzemes upēs ledus veidošanās intensitāte samazināsies.

Novadu ziņas