Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seces baznīca lūdz palīdzību

Lai vismaz pirms Ziemassvētkiem izgaismotu Seces luterāņu baznīcu, pagasta iedzīvotāji un jebkurš labs cilvēks tiek aicināts ziedot līdzekļus elektrības rēķinu samaksai. Ir arī citas vajadzības, bet draudzes kasē naudas nav. Draudzes vadītājs Aigars Zariņš bilst: ja nekas nemainīsies, nākotnē vajadzēs lemt par draudzes pastāvēšanu un baznīcas ēkas likteni...

Pirms pāris gadiem ar pagasta iedzīvotāju un uzņēmēju atbalstu pie baznīcas ierīkots āra apgaismojums, un gada tumšajos mēnešos garāmbraucēji varēja priecāties par skaisti izgaismoto baznīcu kalnā, lielceļa malā. Šogad tur rudenī bija tumšs, jo draudzei nepietiek naudas elektrības rēķinu samaksai. Tagad, adventes laikā, apgaismojums iedegts, bet elektrības rēķinu samaksai jālūdz cilvēku palīdzība.

Seces evaņģēliski luteriskās draudzes vadītājs Aigars Zariņš atklāj, ka ik mēnesi, kad darbojas āra apgaismojums, elektrības samaksai nepieciešami 50 eiro. Draudzes kasē šobrīd naudas nepietiek pat viena rēķina samaksai, bet ir vēl citas vajadzības — nauda vajadzīga mācītāja algai, būtu nepieciešams baznīcā mainīt grīdu. “Situācija ir diezgan traģiska, un, ja nekas nemainīsies, vajadzēs lemt par draudzes pastāvēšanu un baznīcas ēkas iekonservēšanu,” atzīst draudzes vadītājs. “Tik lielas ēkas uzturēšana balstās uz draudzes locekļu gada iemaksām — tie ir 10 eiro gadā katram, bet ne visi draudzē reģistrētie cilvēki šīs iemaksas veic. Baznīca pastāv no ziedojumiem, un šī nav pirmā reize, kad jālūdz cilvēku atbalsts.” Pērn naudu baznīcai ziedojuši vairāki uzņēmēji un zemnieki Secē, arī firmas no citiem Jaunjelgavas novada pagastiem.

Baznīcas īpašumā ir 50 hektāru zemes, lielākoties tās bija meža audzes, bet mežs jau sen izzāģēts un nauda ieguldīta baznīcas atjaunošanā. Šajā platībā ir arī daži hektāri lauksaimniecībā izmantojamas zemes — tā iznomāta zemniekiem, kuri maksā nomu, taču kopējā summa nav liela. Draudzes vadītājs bilst, esot iecere nelielu platību lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārdot, tāpat tiekot spriests par baznīcas īpašumā esošās Mācītājmājas pārdošanu. Savulaik šajā lielajā ēkā bija saimniecības kantoris, tai pirms dažiem gadiem uzklāts jauns jumta segums, bet ēka jāremontē un tai jāierīko apkure, lai tajā varētu darboties.

Neskatoties ne uz ko, arī secieši gatavojas Ziemassvētku dievkalpojumam, to vēl vadīs draudzes mācītājs Ģirts Grietiņš, bet viņš draudzē kalpos tikai līdz gadumijai, tad dosies uz Kanādu. “Kāds būs baznīcas un draudzes turpmākais liktenis, grūti spriest,” bilst Aigars Zariņš.

Viņš teic, ka patlaban Seces luterāņu draudze priecātos par jebkādu materiālu atbalstu baznīcai. Ja varat un vēlaties ziedot Seces luterāņu baznīcai, var sazināties ar draudzes vadītāju pa tālruni 26598493 vai e-pastā: rupnati@inbox.lv. Rekvizīti ziedojumiem: Seces evaņģēliski luteriskā draudze, LV25HABA0551029426554, Swedbank.

Novadu ziņas