Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sēlijas kongresā spriedīs par izglītības reformas ietekmi pašvaldībās; būs pārstāvēts arī Jaunjelgavas novads

21.septembrī Salas kultūras namā notiks IX Sēlijas kongress, kurā paredzēts runāt tostarp arī par izglītības reformas ietekmi pašvaldībās, aģentūru LETA informēja Salas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste Jolanta Grandāne.

Foruma, kuru atklās Sēlijas novadu apvienības vadītāja, Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe ("Vienoti mūsu novadam"), galvenā tēma ir "Nacionālā attīstības plāna devums Sēlijas novada attīstībai".

Sēlijas kongresā ar ziņojumu par Nacionālā attīstības plāna (NAP) nozīmi līdzsvarotā reģionālajā attīstībā uzstāsies Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks Vladislavs Vesperis un konsultante Kristīne Ozoliņa. Bijušais Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis sniegs LPS vērtējumu par NAP izstrādi un rezultātiem, savukārt ekonomikas doktores Raitas Karnītes referāta temats būs "NAP atspulgs Sēlijas novados". Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministra padomnieks Dainis Rijkuris pasākumā runās par reģionālās politikas nākotni. Pēc katra referāta plānotas debates.

Ar starpziņojumiem forumā uzstāsies Sēlijas novadu apvienības biedri - novadu domju priekšsēdētāji un darbinieki. Viesītes novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Gunta Dimitrijeva sniegs ieskatu par Eiropas Savienības, valsts un pašvaldību lomu uzņēmējdarbības attīstībā Sēlijā, par izglītības reformas ietekmi pašvaldībās ziņos Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks (VL-TB/LNNK), savukārt Jēkabpils novada pašvaldības teritoriālās plānošanas speciāliste Dzidra Nartiša sniegs starpziņojumu "Sēlijas baltie ceļi". Plānots, ka demogrāfisko portretu Sēlijā pašlaik un nākotnē analizēs Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna (ZZS). Sēlijas kongresa noslēgumā taps rezolūcija, kas apkopotā veidā paudīs kongresā izskatītos problēmjautājumus un ievirzes, kā tos risināt.

Kongresa laikā būs apskatāma jēkabpilietes Kristīnes Bergmanes portretu izstāde "Es, Tu".

Novadu ziņas