Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sestdienas pirmajā pusē valsts garantētajās atlīdzībās 155 "ABLV Bank" klientiem izmaksāti vairāk nekā divi miljoni eiro

Sestdien līdz plkst.13 valsts garantētā atlīdzība bija izmaksāta 155 "ABLV Bank" klientiem par kopējo summu 2,1 miljons eiro, aģentūru LETA informēja bankas "Citadele" pārstāve Ieva Prauliņa.

Viņa norādīja, ka situācija bankas filiālēs pagaidām ir mierīga un rindas neveidojas.

No 2.marta līdz 3.marta plkst.13 ar iepriekšpieteikšanos bankas "Citadele" apmeklējumu ir rezervējuši 283 "ABLV Bank" klienti. Šajā laikā "Citadeles" Zvanu centrā saņemti vairāk nekā 1000 zvani, kur cilvēki piesaka gan bankas apmeklējumu, gan arī interesējas par valsts garantētās atlīdzības izmaksu kārtību. Lielākoties jautājumi esot no starptautiskajiem klientiem, kuri interesējas, kādi dokumenti nepieciešami, kā arī vaicā, kā iespējams nokārtot vīzu braukšanai uz Latviju un citus ar atbraukšanu uz Latviju saistītus jautājumus.

Valsts garantētās atlīdzības izmaksas nodrošināšanā ir nodarbināti vairāk nekā 100 "Citadeles" darbinieki, kuri arī šajās brīvdienās strādā pastiprinātā režīmā, pastāstīja Prauliņa.

Viņa atgādināja, ka atlīdzības iespējams saņemt piecās "Citadeles" filiālēs - filiālē "Citadele" Rīgā, Republikas laukumā 2A, klientu apkalpošanas centrā "Skanste" Rīgā, Skanstes ielā 50, klientu apkalpošanas centrā "Mols" Rīgā, Krasta ielā 46, filiālē "Laimdota" Rīgē, Krišjāņa Barona ielā 20-1, kā arī Jūrmalas filiālē Jūrmalā, Jomas ielā 30. Šo filiāļu darba laiks sestdien un svētdien, 4.martā, ir no plkst.10 līdz 19. Vienlaikus bankas pārstāve aicināja cilvēkus doties uz filiālēm Republikas laukumā un Skanstes ielā, jo šajās filiālēs cilvēku ir mazāk.

Tām personām, kas ir "Citadeles" klienti, uz filiāli nav jādodas, jo šie cilvēki naudas saņemšanu var pieteikt internetbankā. Pastāv arī iespēja doties uz jebkuru "Citadeles" filiāli, atvērt kontu šajā bankā, pieslēgt internetbanku un vēlāk internetbankā pieteikt garantēto atlīdzību, skaidroja Prauliņa.

Jau ziņots, ka banka "Citadele" no sestdienas "ABLV Bank" klientiem sāk izmaksāt garantētās atlīdzības.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) Noregulējuma un garantiju fonda daļas vadītāja Jeļena Ļebedeva žurnālistiem sacīja, ka 87,8% "ABLV Bank" klientu tiks segti pilnībā visi noguldījumi, tostarp no iekšzemes klientiem visi noguldījumi tiks segti 97,8%.

Kopumā "ABLV Bank" ir 22 830 klientu, tostarp iekšzemes klientu skaits ir 8468, no tiem 7418 ir fiziskas personas, bet 1050 ir juridiskas personas. Starp 14 362 ārvalstu klientiem ir 9268 juridiskas personas un 5094 fiziskas personas.

Garantētā atlīdzība segs noguldījumu 20 051 klientam, bet pilnā apmērā noguldījumi netiks segti 2779 klientiem, no tiem 184 ir vietējie klienti, pārsvarā juridiskas personas. No 2595 ārvalstu klientiem, kuriem noguldījums pilnībā netiks segts, ir 1859 juridiskas personas un 736 fiziskas personas.

Novadu ziņas