Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šķīdonī zemes ceļiem ierobežojumi

Nepastāvīgie laika apstākļi — sniegs, lietus, straujā temperatūras maiņa — slikti ietekmē zemes seguma ceļus. Pagastos, uz pašvaldību ceļiem, izvietotas transporta kustības ierobežojuma zīmes, tās novietotas arī uz valsts pārraudzībā esošo ceļu posmiem.


Pavasarī un rudenī grunts pamatnei atkūstot, ceļa seguma nestspēja, īpaši grants seguma ceļiem, samazinās. Lai ceļus saudzētu, gan pašvaldību, gan valsts autoceļiem ievieš pagaidu satiksmes ierobežo­jumus kravas autotransportam.

“Jau februārī, zemei atkūstot, bijām izvietojuši ierobežojuma zīmes, kad uzsala, tās aizsedzām. Tuvākajā laikā zīmes atsegsim, ierobežojumi atkal būs spēkā, un sāksim “karot” ar meža izstrādātājiem,” stāsta Arnis Mencendorfs, Seces pagasta pārvaldes vadītājs. “Lai gan zīmes bija, meža izstrādātāji ar smagajiem auto ceļus jau nedaudz izdangāja. Viena lieta ir pagasta pārziņā esošie ceļi, bet izdangā arī mazos celiņus, kas ved uz privātmājām. Kāds secietis zvanīja un sūdzējās, ka ceļš gar māju ir sapostīts. Šādos gadījumos, ja nav iespējams vienoties ar meža izstrādātāju, jāvēršas policijā.”

Arnis Mencendorfs uzsver — slikti ir tas, ka pagasta pārvaldei nav informācijas par to, kur notiek meža izstrāde. Kādreiz tas bijis jāsaskaņo ar pagastu, un laikus varēja prognozēt transporta kustību. Tagad šādu noteikumu vairs nav. Līdz ar to cirsmu īpašnieki vai izstrādātāji nepieciešamības gadījumā jāmeklē, un tam vajadzīgs papildu laiks.

Pļaviņu novada Vietalvas pagastā ierobežojuma zīmes, ko izvietoja februārī, bez pārtraukuma darbojas joprojām. “Šonedēļ izsniedzām vienas dienas atļauju, taču patlaban mums aktuālāks ir sniegs — tas sasnidzis ap 15 centimetru, un bija jātīra visi pagasta ceļi,” informēja Vietalvas pagasta pārvaldē.

Arī Kokneses novadā uz pagastu zemes ceļiem 4 tonnu ierobežojuma zīmes ir izvietotas kopš februāra. Kokneses novada domes komunālās daļas vadītāja Benita Peciņa stāsta, ka “grēko” meža iz­­strādātāji, baļķvedēji, kas ceļus šādā laikā arī visvairāk bojā, tāpēc tieši viņu darbības vietas tuvumā izliktas ierobežojuma zīmes.

“Zemes ceļi vēl ir slapji, jāgaida, līdz nožūs, lai tos varētu greiderēt. Izmantojām piemērotu brīdi, kad bija saulains un vējains, un nogreiderējām tā saukto skolēnu maršrutu — ceļus, pa kuriem brauc skolas autobuss,” stāsta komunālās daļas vadītāja.

Novadu ziņas