Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolas celtniecības piebūve Aizkrauklē, Draudzības krastmalā, kavējas

Mācību gads tuvojas izskaņai, un Aizkraukles novada vidusskolas sākumskolas klašu skolēnu un topošo pirmklasnieku vecākiem radies jautājums par to, kur viņu bērni sāks vai turpinās skolas gaitas 1. septembrī. Aprīļa sākumā solītie skolas piebūves darbi Draudzības krastmalā vēl nav sākušies arī maija vidū. 

Aizkraukles novada pašvaldība jau informēja, ka sākotnēji būvdarbu sākšana Draudzības krastmalā bija iecerēta pagājušā gada novembrī, taču radās nepieciešamība koriģēt projekta tehniskās ekspertīzes atzinumā izvirzītās prasības un papildināt projekta dokumentāciju. Savukārt maijā pēc sākotnējā plāna bija paredzēts sākt brauktuves, kas savienos Draudzības krastmalu ar Spīdolas ielu, un stāvlaukumu izbūvi starp dzīvojamajām mājām Spīdolas ielā 12 un Spīdolas ielā 14. Maijā bija paredzēts sākt arī skolas piebūves būvdarbus, taču tie joprojām nav sākušies. Saistībā ar darbu kavēšanos Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs skaidro, ka iepirkums ir noslēdzies un patlaban notiek vērtēšana: “Šobrīd līgums vēl nav noslēgts, ir nianses ar elektrības pieslēgumu, kas vispirms  jāatrisina. Mums jāņem vērā jaunā pašvaldībām noteiktā aizņēmuma saņemšanas kārtība, kas mūs ļoti ierobežo un liek pārdomāt dažādas lietas, ko nevaram vairs tik operatīvi risināt, kā tas bija iepriekš. Patlaban liela problēma radusies saistībā ar iecerēto piebrauktuves izbūvi uz Draudzības krastmalu 4 starp ēkām Spīdolas ielā 12 un 14. Šobrīd nezinām, kur tai rast līdzekļus, jo tas vairs nav no tiem projektiem, kuriem ir paredzēta aizņēmuma ņemšanas iespēja. Patlaban situācija ir tāda, ka pat uz aizņēmumiem, kuriem jau ir noslēgti līgumu un sākti būvdarbi, kuriem jānodrošina kārtējais finansējums, ir izveidojusies rinda. Piemēram, Jaunceltnes — Gaismas ielas darbiem esam rindā, lai apstiprinātu mūsu vēlmi saņemt kārtējo aizņēmumu darbu apmaksai. Kavēšanās lielā mērā saistīta ar to, ka pašvaldībai nav skaidrības par finansējumu. Ceram, ka līdz maija beigām izdosies to  atrisināt, esam solījuši paveikt darbus, ir diezgan grūti gājis, tāpēc ļoti gribētos realizēt šo projektu. No savas puses lielāko daļu esam paveikuši.” 
Arī Aizkraukles novada vidusskolas direktors Aldis Labinskis teic, ka šobrīd gaida, kad sāksies skolas piebūves celtniecība: “No praktiskā viedokļa raugoties, patlaban vislielākās bažas sagādā tas, kad skolas piebūve būs pabeigta un tajā varēs pārcelties visas sākumskolas klasītes. Iekavētie būvdarbi rada bažas par to, ka rudenī pirmklasnieki mācības sāks Draudzības krastmalā, taču bez piebūves te pēc gada nevarēs uzņemt nākamos pirmklasniekus. Uzreiz nevaram visas klases satilpināt, nebūtu pareizi, ja rudenī pārceļam 1. klases uz Draudzības  krastmalu, bet nākamajā mācību gadā 1. klases atkal mācītos Rūpniecības ielā.”
Pēc šībrīža Aizkraukles novada vidusskolas direktora rīcībā esošajiem datiem, Draudzības krastmalā 1. septembrī mācības sāks trīs 1. klases. Ja vasarā saņems vēl iesniegumus, tad, iespējams, varēs izveidot četras klases. Pēc saņemtajiem iesniegumiem patlaban šķiet, ka mazākumtautības programmā 1. klase sep­tembrī Aizkraukles novada vidusskolā netiks atvērta. 2., 3., un 4. klases skolēni paliek un mācības turpina Rūpniecības ielā, kas radīs arī noteiktas neērtības tiem skolotājiem, kuri mācīs kādus priekšmetus arī pirmklasniekiem. Aizkraukles novada vidusskolā Lāč­plēša ielā tāpat kā iepriekš mācīsies, sākot no 5. klases. 

Novadu ziņas