Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Skreiči” finālā

Nedēļas nogalē Rīgas Tehniskās universitātes sporta un atpūtas bāzē “Ronīši” norisinājās velosipēdistu sacensību “Jauno satiksmes dalībnieku forums” lielais Latvijas fināls. Tajā piedalījās visu reģionālo pusfinālu 32 labākās komandas, arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas komanda “Skreiči”.

Reģionos jauno velosipēdistu sacensību 32 posmi jeb pirmā kārta norisinājās pusotra mēneša garumā — pirmās sacensības 17. aprīlī bija Dobelē, bet noslēdzās 29. maijā Krāslavā. Nedēļas nogalē notika “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” otrās kārtas sacensības, un fināla uzvarētāji dosies uz trešo kārtu — Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībām Norvēģijā no 5. līdz 8. septembrim.

Šogad sacensībās piedalījās vairāk nekā 2000 skolēnu no visas Latvijas, veidojot 242 komandas.

Sacensību dalībnieki pārbaudīja teorētiskās zināšanas ceļu satiksmes noteikumos un satiksmes drošībā, komandām bija jāprot sniegt pirmo medicīnisko palīdzību, jāpārzina velosipēda uzbūve un jāveic praktiskie uzdevumi, braucot ar velosipēdu.

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas komandā “Skreiči” sacentās  Elīza Stauža, Krista Verpele, Sintija Leitāne, Oto Ģigulis, Kristaps Piternieks un Jorens Jānis Glods. Kopā ar jaunajiem velosipēdistiem uz lielo finālu devās arī skolas direktors Aldis Rakstiņš: “Mūsējie ar 550 punktiem izcīnīja 12. vietu. Par rezultātu blīvumu liecina tas, ka mūs no 11. vietas šķīra tikai viens punkts, no 10. vietas — četri punkti, no olimpiskā sešnieka — 26 punkti. Uzvarēja Kusas pamatskolas komanda ar 842 punktiem, bet otrajā vietā finišējušajai Baložu vidusskolas komandai bija tikai par diviem punktiem mazāk. Kusēnieši septembrī dosies uz Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībām Norvēģijā, kurās iepriekšējos gados Latvijas komandas ieguva godalgotas vietas.”

Novadu ziņas