Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skrīveros var iegādāties dzeramo ūdeni

SIA “Skrīveru saimnieks” Skrīveru novada iedzīvotājiem piedāvā iegādāties dzeramo ūdeni. Piedāvājums saistīts ar šī gada lielo sausumu. Gruntsūdeņi izsīkuši, skrīveriešu akas ir tukšas. Pašvaldība cenšas
palīdzēt, piedāvājot iegādāties ūdeni.

Dzeramais ūdens nāk no centralizētās ūdensapgādes sistēmas. Pēc apmaksas, kas jāveic “Skrīveru saimnieka” birojā vai ar pārskaitījumu, iepriekš saņemot rēķinu, to izsniedz centra katlumājā Daugavas ielā 92a. Katlumājā ierīkots krāns ar skaitītāju, un tur vienmēr uz vietas ir kāds darbinieks. Maksa ir 0,95 eiro par 1 kubikmetru, un viens eiro par izsniegšanu. Minimālais daudzums, ko var iegādāties — 0,5 m3. Interesentiem jāierodas ar saviem traukiem. Šobrīd interese par pakalpojumu nav liela, informē “Skrīveru saimnieka” pārstāvis.

 Ko par šādu piedāvājumu saka paši skrīverieši? Jānis Ostrovskis, kuram ir īpašums Skrīveros, jau vasarā meklēja risinājumu sausajai akai. “Skrīveros sausās akas ir liela problēma, mums joprojām nav ūdens. Meklējot risinājumu, vērsos pašvaldības uzņēmumā, kurā man piedāvāja iegādāties ūdeni. Iecere ir ļoti laba un apsveicama, taču transports, ar ko ūdeni atvest, ir dārgs. Ja man nav savas mucas vai konteinera, tad nepieciešamo tilpumu ir grūti sagādāt. Taču piedāvājums ir labs, cena izdevīga. Tas būs piemērots tiem, kam ir savas piekabes un ūdens cisternas. Mēs ūdeni pērkam citur. Mums atved četrus kubus ūdens, ko ielejam akā. Zinām, ka tas nav pareizākais, taču citu variantu nav, jo saimniecību apūdeņot var tikai ar sūkni no akas,” stāsta Jānis Ostrovskis. Pensionāre Iveta, kura dzīvo Skrīveros privātmājā, stāsta, ka arī viņai akā nav ūdens. Tā kā liels daudzums ikdienā nav nepieciešams, tad kundze pagaidām iztiek ar to, ko nopērk veikalā. Viņa teic, ka daudziem skrīveriešiem ir problēmas ar ūdeni, par to liecinot veikalos tukšie ūdens pudeļu plaukti. Par pašvaldības piedāvājumu kundze gan nezināja, taču tik daudz viņai nebūtu kur glabāt.
Skrīveru sociālais dienests piedāvā iespēju nomazgāties un izmazgāt drēbes. Konkrētām maznodrošināto grupām šis piedāvājums ir bez maksas, pārējiem tas ir maksas pakalpojums. Pagaidām paaugstināta ieinteresētība par to gan neesot novērota.

Novadu ziņas