Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skrīveru bērnu bibliotēka plašākās telpās

Skrīveru bērnu bibliotēkas 395 lasītāji tagad grāmatas lapos jaunās, daudz plašākās telpās. Grāmatu krātuvei atvēlēta vieta stāvu augstāk — kultūras centra trešajā stāvā. Pārcelšanās nav bijusi tāla, toties izmaiņas ir vērienīgas.

Kopš 1974. gada bērnu bibliotēka bija iekārtota Skrīveru kultūras centra otrajā stāvā. 53 kvadrātmetrus lielajā telpā ilgi sadzīvoja vairāk nekā 7000 grāmatu un astoņi datori.

Sandra Trakina, bērnu bibliotēkas vadītāja, stāsta, ka šaurā telpa vairāk sāka atgādināt noliktavu nekā bibliotēku. “Ilgi gaidījām, kad tiksim pie plašākām telpām. Vecajā bibliotēkā vairs nebija vietas jaunajām grāmatām. Tagad lasītājiem ir lielākas ērtības, esam divtik plašās, gaišās un mājīgās telpās,” priecājas Sandra Trakina. Trešajā stāvā agrāk bija Skrīveru Mūzikas un mākslas skola. Telpu izkārtojums saglabājies, tagad tas pielāgots lasītāju interesēm. Iekārtotas vairākas atsevišķas telpas — lasītava pašiem mazākajiem ar rotaļu stūrīti, izvietota 1. — 5. klases vecumam paredzētā literatūra, dokumentu telpa, lasītava lielākiem bērniem un datortelpa. Neskarta palikusi pasākumu zāle, kuru savām vajadzībām izmanto kultūras nams, pašdarbnieku kolektīvi, bērnu un pieaugušo bibliotēka.

Jaunajās bibliotēkas telpās veikts neliels kosmētiskais remonts, nomainīts grīdas segums un atsvaidzināta sienas krāsa. Ierīkots internets un signalizācijas sistēma, kā arī iegādāti jauni grāmatu plaukti. Vēl palicis pāris darbu, šovasar uzlabos arī trešā stāva tualeti. Jaunā mācību gada sākumā, kad visi darbi būs beigušies, bibliotēka rīkos svinīgo atklāšanu.

Sandra Trakina stāsta, ka lasītāju intensitāte ir vienāda visu gadu. “Vasara mums ir pietiekami noslogota. Bibliotēku apmeklē daudz bērnu, kas viesojas pie vecvecākiem vai ar ģimeni brauc atpūsties uz vasaras māju Skrīveros. Skolēni nāk ar obligātās literatūras sarakstiem.”

Novadu ziņas