Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skrīveru novada svētkus svinēs ar vērienu

Šogad Skrīveru novada svētki norisināsies divas dienas. 

Svētku programma
7.jūnijā:
Pulksten 19.00 kultūras centrā – Skrīveru amatierteātra pirmizrāde – Anšlavs Eglītis “Spēle ar brāļiem”. Šī būs režisora Agņa
Abrehta
  pirmā Skrīveru amatierteātrī iestudētā  izrāde. “Spēle ar brāļiem’’ ir jautrs stāsts par latviešiem, precīzāk sakot, atgadījums kā no dzīves. Attēlotas tiks latvieša ikdienas dzīves ainiņas ar moto “Klasiskais latvietis”. Kādā no varoņiem sevi atpazīs ikviens latvietis, tāpēc pasmaidīsim par to kopā, atnākot uz izrādi. Izrādē piedalās Ilona Rūķe, Lidija Ieriķe, Maija Strautniece, Gunta Šustere, Anita Kataja-Paegle, Jana Ivanova, Aldis Jansons, Uldis Dzērve, Ansis Martinsons, Aivars Katajs-Paeglis, Aigars Lūsis, Rūdolfs Pāvulēns, Jānis Sniedziņš. Paldies Jānim Liepiņam par dekorāciju izgatavošanu!

8.jūnijā:
Skrīveru mūzikas un mākslas skolas 30 gadu jubilejai veltīts pasākums “Nāc un priecājies!”  Daugavas ielā 85: 
plkst. 11.00 -11.30 - svētku ieskandināšana (pie skolas);
plkst.11.30 - 11.45 - rīta rosme (pie skolas);
plkst. 11.30 - 13.30 - mākslas darbnīcas  (pie skolas);
plkst.  12.00  - koncerta "Kamermūzikas pasaulē" I daļa Kamerzālē;
plkst. 13.00  - koncerta "Kamermūzikas pasaulē" II daļa Kamerzālē.
Skrīveru vidusskolas stadionā:
No pulksten 14.00 darbosies amatnieku tirdziņš, apgleznošana ar hennu, būs piepūšamās atrakcija bērniem. Laukumā pie kultūras centra būs iespēja jāt ar zirgu un poniju un vizināties zirga pajūgā. 
Šogad  pašu sagatavotus labumus piedāvāja Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas ekopadome, apkopojot tos atsevišķā zonā, kas nosaukta par Zaļo pagalmu. Lai popularizētu atbildīgu un dabai draudzīgu dzīvesveidu, ekopadomes jaunieši piedāvās dažādas pašu rokām izgatavotas bezatkritumu alternatīvas ierastiem produktiem, tur notiks arī vaskadrāniņu darbnīca, kurā par simbolisku samaksu katrs pats varēs izgatavot sev drāniņu. Zaļais pagalms piedāvās arī ilgtspējīgu iepirkšanās alternatīvu – brīvbodi. Tajā apmeklētājiem būs iespēja atnest savas vecās drēbes un apmainīt pret jaunām, tādējādi dodot jaunu dzīvi savai vecajai garderobei un atrodot jaunus apģērbus pilnīgi bez maksas.  Tiks organizēta arī Domnīca, kurā varēs apspriest videi draudzīgu dzīvesveidu. Stāvlaukumā pie skolas sporta zāles būs izvietota ēdināšanas zona, kur tiks piedāvāti dažādi atspirdzinājumi, uzkodas un ēdieni.
Plkst.14.00 - svētku atklāšana. Koncertus vadīs Ilona Rūķe un Ansis Martinsons.
Pirmie uzstāsies pirmsskolas izglītības iestāžu “Saulēni”un “Sprīdītis” mazie mākslinieki. Koncertu “Te dzīvo laime” sagatavoja skolotājas Sandra Spruča, Sandra Ozola, Iluta Savčenkova, Linda Babre, Aiga Šteinberga, Sarma Vītoliņa un Dace Mihailova.
Plkst.15.00 - A.Upīša Skrīveru vidusskolas koncertā “Nāc priecāties!” piedalīsies vidusskolas vokālais ansamblis “Flāvio”, vadītāja Silva Upeniece; karsējmeitene un ritmikas pulciņš, vadītāja Maruta Jostsone; saksofonistu ansamblis, vadītājs Ziedonis Puķītis un “Zaļais pagalms”, vadītāja Danute Podvinska. 
Plkst.16.00 - kultūras centra kolektīvu koncertu “Teiksmainie Skrīveri” caurvīs dažādas mūsu novada apkārtnes teikas. Koncertā piedalīsies folkloras kopa “Dimti”, vadītājs Uldis Bērziņš; bērnu vokālais ansamblis, vadītāja Linda Babre; vokālais ansamblis“Ferrovia” un jauktais koris “Dīvaja”, diriģents Ferijs Millers, kormeistare Dace Zemzare; deju kopa “Aiva”, vadītāja Maija Biruta Fedoruškina un pūtēju orķestris “Skrīveru taurētājs”, diriģents Jānis Jansons.
Plkst. 17.00 - deju kolektīvu koncertā piedalīsies VPDK “Dzēse” un deju kolektīva“Susuriņi” visas vecuma grupas: 1.-4.klase; 3.-6.klase; 5.-9.klase; 10.-12.klase. Kolektīvu vadītāja Gita Skudra un Lana Ķirse. Koncertu kuplinās viesi – deju kolektīvs “Aizkrauklis”, vadītāja Lana Ķirse un deju kolektīvs “Re kā”no Lieģiem, vadītāja Inta Āboliņa
Plkst. 18.00 - Skrīveru zīmola “Ra Da Da” tērpu demonstrējumi. ‘’Ra Da Da’’ ir Montas Nāburgas radošā darbnīca. Sietspiede, keramika, flīzes, šūšana ir tikai daļa no tā, ko zīmols rada ar mīlestību. Kā rakstīts zīmola mājaslapā: "’Mēs esam latvieši, arī visi mūsu produkti ir radīti ar lepnumu, ka esam daļa šīs mazās valsts. Mūs iedvesmo Latvijas daba, cilvēki, tradīcijas, kultūra un krāsas… Katrs raksts un zīmējums ir ar savu nozīmi." 
Pēc tērpu demonstrējumiem dziedās projekta “5 Jāņi” dalībnieki.  Projektā darbojas: Ainārs Uzulnieks (krustāmvārds - Jānis; vokāls, ģitāra), Rīga TV24 2015. gada “Karaoke TV čempionāta” uzvarētājs, piedalījies šovos “Sanāciet, sadziediet”, “Ghetto Faktors”, “X faktors”, muzikants ar vairāk kā 15 gadu stāžu); Jānis Cielavs (vokāls), 2013. gada TV3 šova “Koru kari 3” Aijas Andrejevas Lielvārdes “Sarkanā teiksmu kora” dalībnieks, piedalījies šovos “Sanāciet, sadziediet”, “Karaoke TV čempionātā” un Latvijas karaoke čempionātos; Jānis Sniedziņš (vokāls, apskaņošana), Skrīveru amatierteātra aktieris, Latvijas karaoke čempionātu dalībnieks, ballīšu muzikants un kāzu vadītājs ar vairāk kā 10 gadu stāžu; Jana Uzulniece (zināma kā Jance vai Jančuks; menedžments, transports, pasākumu vadīšana), šad tad mēdz uzdziedāt.
Plkst.21.00 - muzikālās apvienības “Raxtu Raxti” koncerts “Vēstījums rakstos”. 
"Raxtu Raxti" ir šobrīd Latvijā un arī daudzviet pasaulē labi pazīstama latviešu mūsdienu tautas mūzikas apvienība, kuras daiļradē sadzīvo tradīciju spēks ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem, profesionālu un enerģijas pilnu skatuves sniegumu. Grupā muzicē pieredzes bagāti mūziķi Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš, Mārcis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs.

Pēc koncerta  – zaļumballe. Muzikanti – grupa no Skrīveriem “Reflection”. Grupā spēlē Kaspars Rūķis – vokāls. ģitāra, Andris Ozoliņš – vokāls, basģitāra, Artūrs Zemnieks – ģitāra, Edgars Avakovs – sitamie instrumenti.
Plkst.24.00 – svētku salūts (uguņošana pie kultūras centra). Svētku laikā tiks slēgta Sporta iela pie kultūras centra posmā no A.Upīša ielas līdz Liepu ielai.

Novadu ziņas