Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apaugumu “noņems” pavasarī 3

Sākoties lietum, daudzviet Skrīveros nepareizi greiderēto ielu dēļ to malās veidojas dziļas peļķes. Ūdens, meklējot noteci, izmērcē daudzu māju piebraucamos ceļus. Pašvaldība sola, ka varētu izrakt seklus novadgrāvīšus un apaugumu noņemt nākampavasar.

Skrīverietis Ilgvars Rimša, kurš dzīvo Kalna ielā, “Staburagam” stāsta, ka ielas, nedomājot par to nomalēm, nepareizi greiderētas jau vairākus gadus.

— Greiders nolīdzina tikai ielas vidu, bet malās pamazām veidojas vaļņi, kas nu apauguši ar zāli. Ūdenim nav iespējas no ceļa notecēt. Braucamā daļa ilgāku laiku ir mitra, tajā vieglāk veidojas bedres. Savukārt ielu malās lietus laikā veidojas gluži vai strauti, — saka Rimšas kungs. — Pie iebrauktuves uz13. un 15. māju ūdens notek no ceļa un visu samērcē. Veidojas pamatīgi dubļi. Līdzīga situācija ir arī citās ielās ar grants segumu.

Nepareizi greiderētās ielas nav vienīgā neizdarība, ko pašvaldības amatpersonas saistībā ar ielām pieļāvušas Skrīveros. Piemēram, Tilta ielā, grāvīši sākas līdz ar asfalta malu. Ūdens izskalo grunti un jau tagad redzams, ka asfalta malas drīz iebruks. Vai tiešām nevarēja atstāt vismaz pusmetru platu nomali? Turpat tilts pār  Maizītes upi arī atstāts likteņa varā. Vienā galā tam ūdens izskalojis gājēju ietves sākumu. Tas noslīdējis no tilta uzbēruma, savukārt margu posms iegāzies upē. Pavasara palu straume to pat aiznesusi labu gabalu no tilta. Izskalotajā robā iebērta šķembu krava. Vai kārtīgs saimnieks tā rīkojas?

Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis “Staburagam” teic, ka apskatījis visas vietas, kuras nosaucis Rimšas kungs.

— Diemžēl patiešām šīs ielas nav pienācīgi uzturētas, — saka Zālīša kungs. — Pirms rudens lietavām nogreiderēt apaugumu nebūtu prātīgi. Izveidojusies melnzeme ar velēnām nonāktu ceļa vidū un iela pārvērstos par dubļu jūru. Šo darbu paveiksim nākampavasar. Vietās, kur ūdens veido lielas peļķes un bojā iebrauktuves uz mājām, būs jāizrok sekli novadgrāvīši. Kur būs pašvaldības īpašums, to paveiks sabiedriskajos darbos nodarbinātie. Citviet tas jādara zemes īpašniekiem pašiem. Tāpat izlemsim, kā labāk sakārtot ceļa nomales Tilta ielā. Tilta remontam nepieciešamas lielas investīcijas, tās jāsameklē, tāpēc nolūzušo margu vietā izveidosim pagaidu konstrukciju no metāla, lai tilts būtu drošāks.

Komentāri 3

es

arii reiz redzeeju to greidereetaaju, briesmiigs paskats palika aiz vina

pirms 5 gadiem, 2013.09.05 21:05

Gunta Leona

Vispārējs slinkums novedis tur, kur esam. Kāpēc gan tas nepareizās greiderēšanas zinātājs iedomājās par to teikt tikai tagad? Jau gadiem pēc greiderēšanas grābju pagasta zemi, ceļmalas grāvja ceļa mala, tak nav mana zeme, un akmeņus metu atpakaļ uz ielas. Akmeņi man traucē, kad zāles pļāvējs darbojas, pagasts tak nepļauj manu (savu) grāvmalu. Citi pļauj pa akmeņiem, vai nepļauj nemaz.... Domes pr-js sola kaut ko par pavasari. Solīt visi no Repšes iemācījušies, kaut skaļi viņam pārmet. Sola domāt kaut kad, darīt sola vēl kādā mistiskā nākotnē. Bet ūdens pa to laiku plūst, kur grib, smird viss, briesmīgi smird, kā jau vecumā un nekārtībā.

pirms 5 gadiem, 2013.09.05 22:57

joks

gribu redzet kaa gan nems to apaugumu un vai pie manas majas arii graviti raks ? Tur taks kabelu mudzekli apaksaa.

pirms 5 gadiem, 2013.09.09 14:59

Skrīveru novadā