Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Balvā — brauciens uz Briseli

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolnieces Martas Šmites darbs “Atmiņas par Ķegumu” atzīts par vienu no labākajiem Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Ineses Vaideres rīkotajā vidusskolēnu konkursā “100 vēstures mirkļi novadā — vietas un cilvēki”.


Simtgadei veltītā konkursa darbi stāsta par vēstures liecībām, ko atraduši, dokumentējuši un aprak­stījuši paši vidusskolēni. No piecdesmit iesūtītajiem darbiem tika noteikti desmit finālisti, no kuriem pieci atzīti par konkursa laureātiem, tajā skaitā arī Martas darbs.


Inese Vaidere saka: “Aktivitāte no dalībniekiem bija necerēti liela. Darbi bija ļoti personīgi, kas tos padarīja ārkārtīgi baudāmus. Tā “lielā” Latvijas vēsture jau it kā ir uzrakstīta, bet tie mazie stāsti par katru ielu, novadu, cilvēkiem — tie var aiziet nebūtībā kopā ar vēstures lieciniekiem. Šo notikumu dokumentācija ir svarīga, jo tā ir noderīga ne tikai pašiem jauniešiem, lai apzinātu savas saknes un dzimto pusi, bet arī skolām un novadpētniecības muzejiem.”


Visi dalībnieki saņēma balvas no Ineses Vaideres, bet labāko darbu autori drīzumā dosies apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē, lai iepazītu tuvāk tā darbu.

Skrīveru novadā