Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Domei pieprasa atlīdzību par morālo kaitējumu

Skrīveru novada domes sēdē, kas notika 29. oktobrī un internetā to ikviens varēja noskatīties tiešraidē, tika skatīts kādas personas iesniegums par atlīdzības pieprasīšanu saistībā ar nodarīto morālo kaitējumu, izraidot šo personu no domes sēdes.

Piesakot šo jautājumu, telpā piecēlās vīrietis un aicināja domes priekšsēdētāju Andri Zālīti iesniegumu nolasīt visiem priekšā pilnā apmērā. A. Zālītis deputātiem paskaidroja, ka iesniedzējs ir Rodijs Rododendrs, no kura saņemti divi vienādi iesniegumi, kuros viņš prasa izmaksāt atlīdzību par nodarīto morālo kaitējumu, izraidot viņu no domes sēdes 25. jūnijā un no Finanšu komitejas sēdes 17. septembrī. Katrā iesniegumā noradītā atlīdzības summa ir 4268 eiro, kas nozīmē, ka iesnieguma autors prasa no pašvaldības kopā 8536 eiro. Iesnieguma autors uzskata, ka, izraidot viņu no sēdēm, A. Zālītis rīkojies prettiesiski, bez tiesiska pamata ierobežojot viņa tiesiskās intereses un brīvības. “Vairākkārt lūdzu A. Zālītim izskaidrot pieņemtā lēmuma pamatojumu, tajā skaitā juridisko argumentāciju. Netika sniegts ne pamatojums, ne juridiskā argumentācija tiesību aktos noteiktajā kārtībā un vispārpieņemtā juridiski korektā formā. Domes sēde netika pasludināta kā slēgta, jo ar likumu noteikts, ka gan domes sēdes, gan komitejas sēdes ir atklātas,” minēts iesniegumā.

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 12. novembra numurā.

Skrīveru novadā