Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nepieņemta lēmuma dēļ festivāls nenotiks

Asas diskusijas Skrīveru novada domē izraisīja biedrības “Kultūras attīstības aģentūra” lūgums pašvaldībai finansiāli atbalstīt jauno izpildītāju festivāla “SMB” rīkošanu 2015. gadā. Pašvaldībai lūgtais līdzfinansējums — 4000 eiro — domniekiem likās nesamērīgi liels, ņemot vērā šī pasākuma salīdzinoši nelielo apmeklētību. Savukārt pasākuma rīkotāji — jaunieši — ir sarūgtināti par pašvaldības noraidošo attieksmi, jo uzskata, ka šis ir vienīgais viņu auditorijai domātais pasākums novadā.

Atceroties festivāla “SMB”, kam līdz pagājušajam gadam bija nosaukums “Skrīveru mūzikas balva”, pirmsākumus, tā rīkotāji atminas, ka Skrīveru jaunieši netika lutināti ar viņu auditorijai piemērotiem pasākumiem. Tāpēc pirms četriem gadiem pašiem jauniešiem radās ideja par koncertu, kurā varētu piedalīties jaunas, mazpazīstamas mūzikas grupas. Pēc labajām atsauk­smēm pasākuma pirmajā gadā radās doma, kas tas varētu kļūt par tradīciju, un nākamajā gadā jau tika nosaukts par “Skrīveru mūzikas balvu” ar žūriju un festivāla dalībnieku vērtēšanu. Sākotnēji pasākumu rīkoja pavasarī Skrīveru kultūras centrā, taču rīkotāju un novada kultūras dzīves organizatoru atšķirīgo viedokļu dēļ pagājušajā gadā tas tika pārcelts uz vasaru un notika no privātpersonas īrētā angārā. Tas ieguva arī citu formu — tika organizēts divas dienas un nodēvēts par jauno izpildītāju festivālu “SMB”.

Turpinājums laikraksta "Staburags" 24. marta numurā.

Skrīveru novadā