Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skrīveros īsteno projektu “ Četri Zemgales gadalaiki“

Skrīveru Mūzikas un mākslas skolā šogad tiek īstenots projekts “Četri Zemgales gadalaiki”, ko Zemgales plānošanas reģiona administrētās kultūras programmas 2015. gada projektu konkursā apstiprinājis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Projekta ideja radās, lasot Edvarta Virzas poēmu prozā “Straumēni”.  Rakstnieka darbā ir ieprogrammēts Zemgales kods, un skrīveriešu uzdevums ir tuvināt to mūsdienām un padarīt saprotamāku, rīkojot radošās darbnīcas, plenērus un darbu izstādes.

Zemgales dabas varenums ir iedvesmojis daudzus latviešu māksliniekus. Arī Skrīveri atrodas ļoti skaistā vietā - mēs lepojamies ar koku sugu daudzveidību Dendroloģiskajā parkā, ar Daugavas plašumu un pilskalna iespaidīgumu. Darbojoties projektā, Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi dziļāk izprata kultūras vērtību saglabāšanas nozīmi, vairāk uzzināja par kultūrvēsturisko mantojumu un tradīcijām.

Projekts, tāpat kā “Straumēni”, sākās ar pavasari, kuram sekoja pārējie gadalaiki, radot laika plūdumu.

Pavasara atnākšanu ieskandina priecīgās putnu balsis. Tāpēc pirmais uzdevums audzēkņiem bija putnu siluetu atveidošana mālā. Vēlāk darbiņi tika apdedzināti, glazēti un ir apskatāmi izstādē Skrīveru kultūras centrā.

Daba ir bagātākais ierosmju avots ne tikai krāsu, bet arī visdažādāko rakstu ziņā. Par to pārliecinājās skolas audzēknes, uz zīda lakatiem attēlojot vasaras ziedu burvību. Krāsu pludinājumi un līniju ritmi atklāj katra zieda neatkārtojamo skaistumu.

Īpašs notikums projekta īstenošanā bija radošās darbnīcas Skrīveru novada svētkos 20. jūnijā, kad pedagogu Ingas Melnes, Velgas Klints un Ivetas Ušackas vadībā visi mazie skrīverieši un novada viesi varēja piedalīties zīda šaļļu “Četri gadalaiki” apgleznošanā vai iemēģināt roku māla figūriņu veidošanā. Katrai no šallēm bija izstrādāts krāsu salikums, un tās rotāja atbilstoši latvju raksti. Atsaucība bija liela, un bērni darbojās ļoti aizrautīgi.

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu mākslas programmas audzēkņi turpināja darbu pie projekta - tika gleznoti krāšņi rudens puķu pušķi. Dabā tika vērotas pārmaiņas - rudens tuvošanās. 1. oktobrī Skrīveru kultūras centrā tika atklāta izstāde “Rudens”, kurā varēja apskatīt arī darbus no plenēriem “Pavasaris“ un “Vasara”.

Izstādi ar fragmentu lasījumiem no E. Virzas poēmas “Sraumēni” atklāja skolas direktore Iveta Biķerniece. Mūzikas programmas audzēkņi bija sagatavojuši jauku koncertu. Mazie dziedātāji daudzus klātesošos cienāja ar pašu atnestajiem gardajiem āboliem. Pasākums turpinājās pedagoga Indras Grietenas vadītajās rotaļās un kopā baudot pašu atnesto cienastu.

Novembra sākumā izstādi papildinās grafikas darbi par tēmu “Ziema”. Ziemas mierīgos ritmus audzēkņi saskatījuši koku kailajos zaros. Tie attēloti linoleja griezuma tehnikā. Savukārt apsveikuma kartītēs zīmētās ainas saistās ar mūsu tautas tradīcijām, ar Ziemassvētku gaidīšanu.

10. novembrī pulksten 16 Skrīveru kultūras centrā  notiks pēdējās izstādes “Ziema” atklāšana, kura veidota tā, lai sasauktos ar to, ko mūsu senči darīja garajos ziemas vakaros. Tāpēc paredzēta kopīga vakarēšana.

Skrīveru Mūzikas un mākslas skolā ar katru gadu mācās arvien vairāk audzēkņu. Apmeklējot pasākumus projekta ietvaros, gan paši audzēkņi, gan viņu vecāki un draugi ir ieguvuši jaunas zināšanas par kultūras vērtībām un mūsu tautas tradīcijām. Profesionālajā ziņā audzēkņi ir attīstījuši iemaņas zīmēšanā, gleznošanā un veidošanā.

Skrīveru Mūzikas un mākslas skolai šis bija pirmais atbalstītais projekts, tāpēc jāatzīst, ka esam guvuši vērtīgu pieredzi turpmākajam darbam.

Skrīveru novadā