Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slepenā Aizkraukles pārdevēja

Nesen “Staburagam” zvanīja kāda sēreniete (vārds, uzvārds zināms), kura bija neizpratnē par klientu apkalpošanas kārtību lietotā apģērba veikalā Aizkrauklē, kas ir Jaunceltnes ielā, tuvumā pie veikala “Beta”.

Zvanītāja pastāstīja: “Var jau būt, ka pilsētniekiem tas šķiet normāli, bet jāpadomā arī par lauciniekiem, kuri veikalā ienāk pirmo reizi. Pirmo reizi nokļuvu šādā situācijā. Gāju garām veikalam, skatos — durvis vaļā. Dēlam vajadzēja baltu kreklu. Iegāju veikalā, bet tajā valda pustumsa un neviena nav. Pastāvu kādas piecas minūtes pie durvīm, neviens nenāk, iekšā baidījos iet, ka nenotur par zagli. Aizgāju uz citu veikalu un apmēram pēc piecpa­dsmit minūtēm atgriezos. Situācija nebija mainījusies. Pēc tam redzu, ka veikalā ieiet viens pāris. Es viņiem pakaļ, tomēr jau drošāk. Jāpiebilst, ka veikalā vēl arvien valdīja pustumsa un lāgā nevarēja apskatīt  apģērbu. Kad pāris izgāja no veikala, es viņiem sekoju. Pēc  tam nāca vēl viena sieviete, es viņai teicu, ka  nav pārdevējas, bet pircēja paskaidroja, ka pārdevēja sēžot otrajā stāvā un visu vērojot videokamerā, un viņu varot izsaukt ar zvaniņu, kas ir pie kases. Jā, tiešām uz letes bija tāds uzraksts, bet kuram pircējam ienāk prātā tukšā veikalā iet pie letes, ja nu tikai zaglim, kurš iecerējis aplaupīt kasi. Vai tad nevar to uzrakstu novietot redzamā vietā, lai cilvēks, ienācis veikalā, to redz? Man gan šī kārtība šķiet galīgi aplama. Kāpēc jāslēpjas no veikala apmeklētājiem, pircējs tomēr nereti grib aprunāties ar pārdevēju, kaut ko pajautāt, es, piemēram, vēlējos paprasīt, vai bērnam ir vāveres maska? Ja nu es pārdevēju ar zvaniņu būšu izsaukusi ar kādu nesvarīgu jautājumu? Jutīšos vainīga. Varbūt tad arī labāk ‘‘skaipā’’ sazināties?’’

P. S. “Staburags” noskaidroja, ka stāsts ir par lietoto preču veikalu “London Extra”, kas publikācijas gatavošanas brīdī vairs nedarbojās, par ko liecina caur veikala logu redzamie tukšie statīvi un plaukti.

Novadu ziņas