Sapratu

Slēpotāja Patrīcija Eiduka apsteidz sešas konkurentes olimpiskajās sprinta sacensībās

Latvijas labākā slēpotāja Patrīcija Eiduka otrdien ieņēma 62. vietu distanču slēpošanas sprinta sacensībās klasiskajā stilā, apsteidzot sešas konkurentes.

Eiduka kilometru un 250 metrus garo distanci veica trijās minūtēs un 49,70 sekundēs, noslēdzot dalību sacensībās.

Sacensību ceturtdaļfinālu sasniedza 30 labākās sportistes, Eidukai no šīs robežas atpaliekot par nedaudz vairāk nekā 25 sekundēm. Latvietei aiz muguras palika konkurentes no Austrālijas, Horvātijas, Bulgārijas, Dienvidkorejas un Irānas.

Ātrākā kvalifikācijā bija zviedriete Stīna Nilsone, kura distanci veica trijās minūtēs un 8,74 sekundēs. Viņai par 0,39 sekundēm piekāpās norvēģiete Maikena Kaspersena Falla, kamēr 3,56 sekundes zaudēja somiete Krista Permekoksi.

Šajā distancē nepiedalījās trešā Latvijas slēpotāja Phjončhanā Inga Paškovska, kura drīkst piedalīties tikai vienā distancē un izvēlējusies ceturtdien gaidāmo desmit kilometru distanci brīvajā stilā.

Šī mēneša pirmajā dienā pilngadību atzīmējusī Eiduka šosezon sasniegusi lielisku sportisko formu un labojusi dažādus Latvijas rekordus. Tā decembrī Skandināvijas kausa sacensībās Somijā viņa sasniedza visu laiku augstvērtīgāko rezultātu Latvijas sievietēm Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktos, bet pirms došanās uz Dienvidkoreju izcīnīja desmito vietu pasaules junioru čempionāta sprinta sacensībās, kur distance tika veikta brīvajā stilā.