Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien ceļi daudzviet ir kā slidotavas

Līstot lietum, šodien daudzviet ietves un ceļi ir kā slidotavas.

Piemēram, šodien pēcpusdienā Aizkraukles— Seces atzara Parģīzes—Talsiņa ceļš bija tik glums, ka pat līdzenā vietā gandrīz neiespējami iesākt braukt, nemaz nerunājot par slīpumiem... Asfalts Aizkraukle—Sece ir nokusis un braukšanai labs, taču, tiklīdz nogriezies, tā — tīrs ledus. Līdzīgi arī citviet — lielie autoceļi tiek regulāri gan tīrīti, gan kaisīti, sniegs un ledus nokusis, taču mazajos ceļos braukšana  ir krietni vien apgrūtināta vai pat neiespējama.

Aizkraukles pilsētas trotuāri daudzviet bija ļoti slideni — uz tā paslīdēja un pakrita bērni, nākot no  skolas, vietām nepalaimējās arī pieaugušajiem.

Bauskas pusē šodien pēc rīta reisiem vairāku lauku maršrutu šoferi atteikušies pēcpusdienā doties ceļā, jo  brauktuves ir kā spogulis, un autobusu vadītāji nevēlas uzņemties risku par savu un pasažieru dzīvību. Aizkraukles pusē visi autobusi reisos esot izbraukuši un līdz vakaram nekādu starpgadījumu neesot bijis, lai gan situācija uz lauku ceļiem nav patīkama. Autobusu vadītāji izvērtē brauktuves —  ja ceļš ir kā spoguļa virsma un braukšana apgrūtināta vai pat riskanta, nekavējoties tiek ziņots ceļu uzturētājiem.


"Pirmajā dienas pusē braucu uz Sunāksti, ceļš Daudzeva—Sunākste bija kā spogulis, braucu ar ātrumu 30 kilometri stundā," stāsta aizkrauklietis Aigars. "Sunākstes centrs — kā slidotava. Vajadzēja apstāties pie vienas mājas, taču tas neizdevās — automašīna aizslīdēja garām un nācās braukt vēlreiz. Kad braucu atpakaļ, Sunākstes ceļš bija tāds pats — kā spogulis, nekaisīts. Pēcpusdienā, ap pulksten 15, braucu uz Aizkraukles privātmāju rajonu "Ziedos", tur visas ielas vienā ledū, braucu ar ātrumu kādus piecus kilometrus stundā. Ļoti baidījos uzslīdēt kādam žogam vai sadales skapim un sabojāt automašīnu. Redzēju, ka "Ziedos" traktors ar asenizācijas mucu arī nevarēja pabraukt pa ledus klāto ielu, tas izdevās tikai ar lielām grūtībām. Šādā laikā braukt  pa ledus klātajām ielām un ceļiem ir ļoti riskanti."


Foto: Imants Kaziļuns

Novadu ziņas