Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien lems par Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas nākotni; pie domes notiks pikets 1

Šodien Kokneses novada domes sēdē deputāti lems par Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas (VPVI) nākotni — ja valdība neturpinās skolas finansēšanu, būs jāveic tās reorganizācija. Rēķinoties ar šo varbūtību, jautājums par izglītības iestādes turpmāko likteni diskutēts Kokneses novada domes darba grupā ar izglītību saistītajos jautājumos, kā arī izglītības un finanšu komitejas sēdēs.

Skolas liktenis nav vienaldzīgs tās darbiniekiem, vietējiem pagasta iedzīvotājiem —  Kokneses novada dome saņēmusi vēstuli, kurai pievienotas 12 lapas ar iedzīvotāju parakstiem un lūgumu rast iespēju skolu saglabāt. Šodien pirms novada domes sēdes, kas sāksies pulksten 12, līdzās Kokneses pašvaldībai pulcēsies ap 30 novada iedzīvotāju, lai piketējot paustu savu nostāju. Tomēr, kā decembra finanšu komitejas sēdē pauda viena no darba grupas pārstāvēm, novada domes juriste Ligita Kronentāle, mēģinot rast risinājumu skolas nākotnei, izdomāti un izrunāti visdažādākie varianti, bet visu nosaka finanšu līdzekļu trūkums.

Deputāts Jānis Liepiņš: “Šī skola, cik noprotu, Kokneses domei ir kā sāpošs zobs, kuru vēl varētu labot, bet mēs to cenšamies izraut. Izglītības un zinātnes ministrija vēl nekādus noteikumus nav pieņēmusi. Tas notiks martā, aprīlī. Bet mēs jau gribam skriet pa priekšu un nolikvidēt.”

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 28. decembra numurā.

Komentāri 1

gunta.leona

Tie piketētāji arī tādi interesanti. Valsts naudu nedod, cer izspiest no pašvaldības. Tā nav politika - skolai daži tūkstoši nav, bet zvēru dārza remontam miljoni ir? Zvēru dārzs ir vajadzīgs, bet kas nākotnē skatīsies uz tiem zvēriem krātiņos - neizglītoti un nabagi, kas te vēl būs palikuši?

pirms 2 gadiem, 2016.12.28 18:30

Novadu ziņas