Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad plašākie valsts autoceļu remontdarbi notiek ceļu posmā no Madlienas līdz Skrīveriem (fotoreportāža par ceļu remontu)

Vislielākie remontdarbi valsts autoceļu tīklā šogad notiek uz reģionālā autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri (P32) posmā no Madlienas līdz Skrīveriem, kur darbi kopumā notiek 23 kilometru posmā, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Komunikācijas daļā.

Saskaņā ar LVC sniegto informāciju, uz reģionālā autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri (P32) posmā no Madlienas līdz autoceļam Tīnūži-Koknese (P80) un otrā posmā no autoceļa Tīnūži-Koknese (P80) līdz Skrīveriem izbūvē jaunas salizturīgā un šķembu pamata kārtas, kam virsū ieklās trīs kārtas asfalta. Vienlaikus tiek pārbūvēti tilti pār Braslu un Lobi un atjaunots tilts pār Ogri.

Pēc pārbūves posmos būs sakārtota ūdens novades sistēma, uzlabota satiksmes drošība un atjaunotas sabiedriskā transporta pieturvietas. Skrīveros plānots izbūvēt arī lietus ūdens kanalizāciju un drenāžu, ierīkot ceļa apgaismojumu un pārbūvēt elektrotīklus, kā arī tilta pār Maizīti vietā iebūvēt tērauda caurteku.
 
Vienlaikus LVC pārstāvji norāda, ka būvnieki šajā ceļā ir saskārušies ar neparedzētiem apstākļiem, jo Madlienas pusē, būvējot ceļa pamatus, atklājās dūņveidīga šķidra kūdra līdz pat desmit metru dziļumam, ko nevarēja izrakt kā tas tradicionāli ierasts šādā situācijā. Lai samazinātu izmaksas un ietaupītu laiku, tiek meklēta cita pieeja un ar padomu talkā ir saukti ārzemju ceļu speciālisti. Savukārt Lobes tilta balstos atklātas sprāgstvielas vēl no Otrā pasaules kara laikiem, kuras nācās neitralizēt sapieriem. Sprāgstvielas bija palikušas arī zem ceļa aizbērtā caurtekā, ko kara laikā nebija izdevies uzspridzināt.

Posmu no Madlienas līdz autoceļam Tīnūži-Koknese (P80) būvē AS "A.C.B". Šo darbu līgumcena ir deviņi miljoni eiro (ar pievienotās vērtības nodokli (PVN)), projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Šajā posmā darbus paredzēts pabeigt 2019.gada vasarā. Iepriekš būvdarbi tur ir veikti pagājušā gadsimta 80gados.

Savukārt posmu no autoceļa Tīnūži-Koknese (P80) līdz Skrīveriem pārbūvē SIA "Strabag". Šo darbu līgumcena ir 10,7 miljoni eiro (ar PVN), un arī tos līdzfinansē ERAF. Arī šo posmu paredzēts pabeigt 2019.gada vasarā. Iepriekš šajā posmā būvdarbi ir veikti pagājušā gadsimta 80.gados.

LVC foto

Novadu ziņas