Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēcīgs vējš Skrīveru dendroloģiskajā parkā izgāž kokus 1

Pirmdien ap pieciem pēcpusdienā spēcīgs vējš nodarījis pamatīgus postījumus Skrīveru dendroloģiskajā parkā — “Staburagu” informē akciju sabiedrības  “Latvijas valsts meži” Vidusdaugavas mežsaimniecības meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Jānis Belickis.

“Mūsu speciālisti otrdien apskatīja un novērtēja postījumus. Tiks saskaitīti izgāztie koki un lūgta atļauja Dabas aizsardzības pārvaldei tos novākt,” stāsta J. Belickis, kurš ziņu par postījumiem otrdienas rītā saņēmis no uzņēmuma darbinieka, kas dzīvo līdzās parkam.

Skrīveru dendroloģiskais parks ir aizsargājama daba teritorija, tāpēc katra koka nozāģēšanai, arī tad, ja to izgāzis vējš, nepieciešama Dabas aizsardzības pārvaldes atļauja. Tikai izņēmuma gadījumos, kad koki var apdraudēt cilvēkus, tos drīkst nozāģēt pirms atļaujas saņemšanas. “Trešdien sāksim vākt kritušos zarus, un strādnieki apzāģēs kokus, kas var apdraudēt cilvēku drošību,” informē J. Belickis.

Pieredzējušais mežsaimniecības speciālists aicina cilvēkus atturēties apmeklēt Skrīveru dendroloģisko parku, kamēr tiks novērsti postījumi, — gan no drošības viedokļa, jo pāris vietās nolauztie koki ir iekārušies citu koku zaros, gan arī tāpēc, ka parkā šobrīd nevar izstaigāt visus celiņus un parku apskatīt pilnībā. Vairākiem celiņiem pāri sagāzušies pamatīgi koki — ne pārkāpt, ne apiet, vienā vietā nogāztais koks sabojājis veco mūra sētu, citā vietā neliels posms sagrauts pilnībā. Ja tomēr sanāk būt parkā, nevajadzētu tuvoties kokiem, kuri ir iekārušies citu koku vainagos, lauzti un slīpi noliekušies.

Jāņa Belicka foto

Komentāri 1

kal.sandis

Cerams, ka tas parka "apsaimniekotājs" nenokurinās kādā Ķeguma pirtī šo malku, bet gan atstās novadniekiem. Naiva cerība.

pirms gada, 2018.07.18 10:20

Novadu ziņas