Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Sprīdītis” svin jubileju

Šodien  Skrīveru pirmsskolas izglītības iestādei “Sprīdītis” aprit 35. gadskārta.  Lielajās svinībās tiekas iestādes absolventi, pedagogi, darbinieki, informē iestādes vadītāja Inta Rimane.

Pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” sākotnēji bija Skrīveru izmēģinājumu saimniecības bērnudārzs. Tam vārdu  devuši paši darbinieki pirmās vadītājas Aijas Krastiņas vadībā, jo mēnesi pirms dārziņa atvēršanas darbu sāka vairāki pedagogi  un citi darbinieki. “Sanācām kopā un uz lapiņām rakstījām ieteikumus nosaukumam. Vairāki bija minējuši vārdu “Sprīdītis”. Kas ir Sprīdītis? Zemes racējs, lauku darbu darītājs —  ar lāpstu vien strādā. Šāds nosaukums iestādei piestāvēja, jo bijām lauku —  saimniecības — bērnudārzs,” atminas Valentīna Jančenko, kura bija viena no tām, kas te sāka strādāt pirms atvēršanas. Viņas un citu darbinieku uzdevums bija iestādi iekārtot, lai septembrī ar jaudu var sākt jauno mācību gadu. Valentīna Jančenko arī šogad māca mazos sprīdīšus, un, ja neņem vērā pusotra gada pārtraukumu, var teikt, ka dārziņā viņa ir kopš tā “dzimšanas”.

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 26. augusta numurā.

Novadu ziņas