Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Staburags" jautā: kurš sporta veids Latvijā ir numur viens?

Sergejs, treneris:
— Pats ar sportu nodarbojos jau no pašas bērnības (futbols, basketbols, vieglatlētika). Šobrīd esmu futbola un telpu futbola spēļu tiesnesis Latvijas teritorijā, bet spēles galvenokārt notiek Rīgā. Kas attiecas uz popularitāti tad, pēc manam domām to var sadalīt trīs daļās. Nodarbināto skaits katra sporta veidā, panākumi, cilvēku interese par konkrēto sporta veidu. Ja mēs ņemam pirmo punktu, tad droši vien Latvijā, Aizkrauklē, kā arī pasaulē populārākais sporta veids ir futbols, tagad Latvijā populārs arī telpu futbols. Jā mēs ņemam otro un trešo punktu tad pie futbola var pievienot arī hokeju, basketbolu, handbolu vieglatlētiku, volejbolu. No ziemas sporta veidiem populārākie Latvijā ir biatlons, bobslejs, skeletons. Pats vairāk interesējos un skatos hokeju un biatlonu. Biatlons ir aizraujošs sporta veids. Rastorgujevam ir labi panākumi, bet mazliet pietrūkst līdz trijniekam. Varbūt nav gatavs psiholoģiski, jo sporta psiholoģija ir viens no galvenajiem faktoriem. Ir profesionālais un amatieru sports, bet galvenais lai cilvēki būtu vairāk ieinteresēti nodarboties ar veselīgo dzīvesveidu.

Ingus Rudzītis, aizkrauklietis:
Hokejs. Pats esmu komandā “HK Briedis”, spēlēju amatierlīgā Rīgā. Komanda ir jauna, iespējams, tāpēc nezināma, bet amatieriem ir savi mači un panākumi, tāpēc ir interesanti. Agrāk, kad “Dinamo Rīga” bija daudz spējīgāka un uzvarām bagātāka, sekoju līdzi. Tagad īkšķu turēšana par citām komandām vairs nav tik aktuāla, jo spēlēju pats, nav laika to darīt, grafiks ir saspringts — darbs, treniņi, spēles. Zinu, ka ziemas sporta veidos Latvijas līmenī sportistiem ir augsti panākumi, bet tiem nedzīvoju līdzi, tik vien kā izlasu ziņu virsrakstos. Daudz interesantāk ir spēlēt pašam, arī volejbolu, futbolu.

Arnis no Iršiem:
— Es tiešām nezinu, kurš sporta veids ir vispopulārākais valstī, bet manā pusē — Iršos tas ir volejbols. Mums ciemā ir laba sporta halle un treneris — Dzintars Greļš. Ar šo spēli aizrāvušies daudzi pagastā, piemēram, spēlē arī mani brāļi. Iršos ir ļoti aktīvi vietējie līdzjutēji, kas dzīvo līdzi komandas panākumiem un neveiksmēm. Iespējams, ka, pateicoties Kristapam Porziņģim, daudz līdzjutēju ir arī basketbolā. Domāju, ka sporta komandas panākumi un arī atsevišķa spēlētāja talants ir tas, kas piesaista sporta veidam un dara to populāru.

Jolanta no Staburaga:
— Ja parādās līderis pasaules līmenī, tad visā Latvijā šis sporta veids kļūst par numur viens, jo sporta veidos, kur nav labu panākumu, līdzjutēju kustība neveidojas. Agrāk hokejs bija līmenī, tad gandrīz visa valsts tam juta līdzi un veidojās hokeja līdzi jušanas tradīcijas. Tagad ir labi panākumi skeletonā, arī bobsleja četriniekiem nupat dubultuzvara — tad populārs kļūst bobslejs. Pati sekoju līdzi ziemas sporta veidiem, patīk bobslejs, bet skatāmāks, manuprāt, ir biatlons, bet tur pašreiz nav tik labu panākumu, tomēr turu īkšķus par Rastorgujevu. 

Novadu ziņas