Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strūves ģeodēziskā loka punkta uzturēšanai Jaunjelgavas dome iegādāsies divarpus hektāru lielu zemesgabalu

Strūves ģeodēziskā loka punkta uzturēšanai Jaunjelgavas novada pašvaldība iegādāsies ne vairāk kā divarpus hektāru plašu zemesgabalu Seces pagastā, lēmusi novada dome.

Strūves ģeodēziskā loka punkts Seces pagastā atrodas kādai privātpersonai piederošā īpašumā, un domei punkta uzturēšanai nepieciešams iegādāties zemesgabala daļu, kas nepārsniegs divarpus hektāru platību.

Pašvaldība ir saņēmusi īpašuma saimnieka pilnvarojumu veikt visas darbības, kas saistītas ar zemesgabala atdalīšanu, novērtēšanu un dokumentu saskaņošanu. Visus izdevumus, kas saistītas ar minētajām darbībām, segs pati pašvaldība.

Seces pagastā atrodas Strūves ģeodēziskā loka punkts "Bristene". Loks ir 19.gadsimtā veiktu mērījumu kopa, kas tiek uzskatīta par vienu no cilvēces vēsturē vērienīgākajām Zemes uzmērīšanas kampaņām. Ģeodēziskais loks tiek definēts kā viena no metodēm Zemes izmēru un formas noteikšanai, izmērot triangulācijas ķēdes garumu un meridiāna loka gala punktu astronomiskās koordinātas. Savu nosaukumu Strūves ģeodēziskais loks ieguvis par godu zinātniekam - ģeodēzistam un astronomam - Frīdriham Georgam Vilhelmam  Strūvem.

Loks sniedzas no Ziemeļu Ledus okeāna līdz Melnās jūras piekrastei, 34 Strūves ģeodēziskā loka punkti no desmit valstīm atzīti par UNESCO pasaules mantojumu.

Novadu ziņas