Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studenti vēlas Pļaviņās attīstīt apģērba šūšanas nozari

Konkursā “Radām novadam” piedalās 18 studentu komandu no 10 Latvijas augstskolām, pārstāvot 18 Latvijas novadu, un viens no šiem novadiem ir Pļaviņas. To pārstāv četri studenti no Rīgas Ekonomikas augstskolas, kuri ir apvienojušies komandā “mormor”, lai ar apbrīnojamu motivāciju pierādītu, ka viņu ideja ir vislabākā. Lai noskaidrotu ko vairāk par pašu komandu, tās mērķiem un motivāciju, uz sarunu aicināju komandas kapteini Oto Davidovu.

— Kāpēc izlēmāt piedalīties konkursā “Radām novadam”?
— Viens no faktoriem, kādēļ pieteicāmies konkursam, ir interese par uzņēmējdarbību. Visi komandas dalībnieki ir piedalījušies arī citos ar uzņēmējdarbību saistītos konkursos un kursos,  un iepriekšējā pozitīvā pieredze bija viens no iemesliem, kādēļ reaģējām uz šo iespēju. Uzskatām, ka šis projekts ir ļoti piemērots, lai realizētu mūsu komandas ideju. Piedalīšanās nodrošina papildu reklāmu, mediju interesi un iespēju informēt plašāku sabiedrības daļu par mūsu uzņēmumu. Tajā pašā laikā šis projekts mūs mudina satikties un attīstīt mūsu idejas. Sacensība starp komandām ir papildu stimuls, un bieži vien tieši šādu projektu laikā tiek izstrādātas jaunas idejas, radīti iepriekš neredzēti produkti, kuri citādi varbūt nemaz nerastos.

— Kāds ir jūsu mērķis, piedaloties šajā konkursā? 
— Mūsu mērķis ir iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku, lai Pļaviņās attīstītu sociālo biznesu. Vēlamies arī izveidot labas attiecības ar vietējiem uzņēmējiem, lai palīdzētu radīt pēc iespējas vairāk jaunu darba vietu.

— Pastāsti, lūdzu, kādu labumu vēlaties dot Pļaviņu novadam?
— Agrāk Pļaviņās bija apģērba šūšanas cehs “Rīgas apģērbs”, kurā strādāja daudz lielisku speciālistu. Diemžēl tagad šis uzņēmums vairs nedarbojas (Pļaviņās gan atvērts cita uzņēmuma šūšanas cehs — red.), daudzi speciālisti ir jau pensijas vecumā un bez darba iespējām. Mums ir vēlme Pļaviņu novadā attīstīt šo nozari. Arī pēc konkursa beigām turpināsim attīstīt projektu, jo redzam lielu idejas potenciālu. Piedalāmies konkursā ne tikai naudas balvas dēļ, bet redzam šo projektu kā motivāciju un iespēju radīt reāli funkcionējošu uzņēmumu. Šāda iecere mums ir jau sen, un mēs gribam pierādīt, ka Latvijā par spīti ekonomiskajai situācijai var radīt veiksmīgu uzņēmumu.

— Kāpēc izvēlējāties attīstīt tieši apģērba ražošanas nozari?
— Daudzi Pļaviņu jaunieši brauc mācīties un meklēt darbu Rīgā, tāpēc liela daļa novada iedzīvotāju ir pensionāri. Pļaviņās nav lielu uzņēmumu, iestāžu vai ražotņu, tāpēc cilvēkiem ir grūti atrast darbu. Novadā ir pagasti, kuros darba iespējas ir ļoti nelielas. Izvēlējāmies tieši šo nozari, jo jebkāda veida ražošana nodrošina darbu salīdzinoši lielam cilvēku skaitam, kas, mūsuprāt, šajā novadā ir nepieciešams.

     — Kādas ir jūsu komandas stiprās puses, kas var palīdzēt konkursā?
— Es spēju sarunāt jebko ar jebkuru cilvēku. Nesapņoju, bet uzņemos risku un īstenoju savus mērķus. Cenšos saglabāt pozitīvu attieksmi pret apkārtējiem jebkuros apstākļos. Edgars ir atbildīgs cilvēks, kuram vienmēr ir viedoklis un idejas par jebkuru tēmu. Viņš ir no tiem, kuri, sākot kaut ko jaunu, velta tam visus savus resursus un interesi. Ieva vienmēr domā soli uz priekšu, izceļas ar analītisku domāšanu. Spēj apvienot medicīnas studijas ar to nesaistītiem projektiem, kas pierāda viņas plašo dzīves skatījumu. Dmitrijs katrā lietā, ko dara, izdara vairāk, nekā no viņa tiek gaidīts. Viņa nosvērtība palīdz piepildīt mērķus.

Liels pluss komandai ir tas, ka mūsu projektam nav nepieciešams liels sākuma kapitāls. Plānojam piesaistīt salīdzinoši lielu darbinieku skaitu un iesaistīt cilvēkus, kuri dažādu apsvērumu dēļ nevar atrast darbu, piemēram, pensionārus un jauniešus, kuriem trūkst kvalifikācijas. Saražoto produktu plānots eksportēt, un eksports ir ļoti nozīmīgs ne tikai novada, bet arī valsts ekonomiskajai attīstībai.

  — Šķiet, ka esat daudzpusīga komanda. Kas jūs motivē sasniegt labākus rezultātus?
— Mūs motivē vīzija par to, kāda loma varētu būt mūsu uzņēmumam Pļaviņās, gribam redzēt, kā mūsu darbība ietekmēs cilvēkus un kā patērētājam patiks mūsu produkts. Vēlamies pierādīt, ka tieši mūsu ideja ir vislabākā.

— Tā ir laba motivācija! Un vēl viens jautājums — kādai, jūsuprāt, ir jābūt komandai, lai uzvarētu šajā konkursā?
— Viena no svarīgākajām lietām, bez kuras nav iespējama attīstība, ir organizētība. Tas, ka visi komandas dalībnieki ir motivēti, paveic uzdotos uzdevumus laikā un komandas kopsapulces ir produktīvas, nodrošina to, ka vairāk tiek darīts nekā runāts. Protams, nevar iztikt arī bez draudzīgas vides. Ja komandu vieno visas šīs lietas, tad tai noteikti ir lielas iespējas sasniegt labus rezultātus.

Novadu ziņas