Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sumina ugunsdzēsējus glābējus

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) svinīgajos pasākumos par labu darbu sumināti VUGD Aizkraukles daļas darbinieki, bet par cilvēka dzīvības glābšanu apbalvojums piešķirts Helmutam Dancim no Staburaga pagasta, kurš ikdienā nav ugunsdzēsējs.
 

Iekšlietu ministrijas piešķirto apbalvojuma zīmi “Par pašaizliedzību”, glābjot cilvēka dzīvību, Helmuts Dancis gan vēl nav saņēmis. VUGD pārstāve Viktorija Gribuste informē, ka Helmuts uz apbalvošanas ceremoniju nav varējis ierasties. “Tomēr bez apbalvojuma viņš nepaliks. Mums ir zināms, ka jaunietis strādā ārzemēs. Centīsimies viņu sastapt tad, kad viņš atkal būs atbraucis, vai arī nākamajā apbalvošanas reizē pavasarī,” stāsta Viktorija Gribuste.

“Staburags” jau informēja, ka Helmuts, kurš bija atgriezies no ārzemēm, no degošas privātmājas izglāba tās saimnieku — kaimiņu ratiņkrēslā. Lai gan jaunietim nesen veikta muguras operācija, viņš tajā brīdī par sevi nedomāja.

Svinīgajā pasākumā Rīgā, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā, ar VUGD II pakāpes apbalvojuma zīmi “Par priekšzīmīgu dienestu” apbalvots Aizkraukles daļas komandieris majors Guntars Laukazīle.

Savukārt svinīgajā pasākumā Bauskā par priekšzīmīgu dienesta uzdevumu izpildi VUGD Zemgales reģiona brigādes pateicība izteikta Aizkraukles daļas Neretas posteņa komandierim kapteinim Jurim Gorbačovam, Neretas posteņa vada komandiera vietniekam virsniekvietniekam Miervaldim Vaveram, ugunsdzēsējiem glābējiem autovadītājiem kaprāļiem Matīsam Kāršeniekam un Mairim Zvirbulim,  Aizkraukles daļas vada komandierim virsleitnantam Kasparam Bagatskim, Aizkraukles daļas ugunsdzēsējam glābējam autovadītājam kaprālim Aināram Mičulim un ugunsdzēsējam glābējam virsseržantam Zigmāram Vērdiņam, bet ar VUGD goda rakstu apbalvots Aiz­kraukles daļas nodaļas koman­-die­ris virsseržants Sandris Anufri­­jevs. 

Zvērestu nodeva Aizkraukles daļas ugunsdzēsējs glābējs autovadītājs Jānis Sakss, Neretas posteņa ugunsdzēsējs glābējs Vadims Šimēns, Jaunjelgavas posteņa ugunsdzēsējs glābējs Kārlis Rupenheits, Pļaviņu posteņa ugunsdzēsējs glābējs autovadītājs Juris Plociņš un ugunsdzēsējs glābējs Jurijs Karpovs, Jaunjelgavas posteņa ugunsdzēsējs glābējs Alvis Sladzis.

VUGD priekšnieks pulkvedis Oskars Āboliņš svētku reizē sacīja: “Lielākais un svarīgākais apbalvojums ikvienam no mums ir sabiedrības pozitīvais novērtējums — ugunsdzēsēja glābēja profesija Latvijā tiek cienīta, mīlēta un apbrīnota. Šīs iedzīvotāju uzticības un cieņas pamatā ir mūsu nesavtīgais un pašaizliedzīgais darbs, kas ikvienam no mums sniedz gandarījumu.

Novadu ziņas