Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sunākstē pārstrādā vilnu 7

Sunākstē, bijušā pagasta bērnudārza telpās, darbu sākusi SIA “Sunākstes vilnas nams”. Tas izveidots, liekot kopā Eiropas Savienības finansiālo atbalstu darba vietu radīšanai un privātos līdzekļus. Nu Sunākstē ir trīs jaunas darba vietas un atdzīvojusies ilgus gadus dīkā stāvējusī ēka.

Vilnas nama saimnieks ir Ints Baškevics, pašlaik vēl rīdzinieks, bet ar laiku plāno dzīvot Sunākstē, lauku mājās “Dzirnavnieki”. Viņš uzskata, ka devis arī savu artavu reemigrācijas programmas izpildē, jo divi no trim jaunā uzņēmuma strādniekiem pametuši darbu Lielbritānijā un tagad strādā Sunākstē. Darbā pieņemts ražošanas vadītājs, vilnas šķirotājs un iekārtu speciālists.
Daudz darba bijis, sagatavojot telpas, tajās uzlabota apkures sistēma, veikts kosmētiskais remonts. No ēkas kopējas platības — 600 m2 — izmanto trešo daļu, bet ar laiku ražošanu plānots paplašināt arī pārējā daļā.
Lai gan uzņēmums reģistrēts pirms laba laika, darbu tas varēja sākt tikai pērnā gada beigās, kad no Kanādas piegādāja ilgi gaidītās vilnas pārstrādes iekārtas.
Pirmie klienti bijuši nevis, kā varētu domāt, vietējie aitkopji, bet gan saimniecība “Mikaites” Limbažu novadā un daži interesenti no Ķeguma. Plānots, ka gadā uzņēmumā pārstrādās līdz 12 tonnām vilnas.
Ražotnes vadītājs Ojārs Vēzis stāsta, ka vispirms no vilnas izlasa lielākos gružus, tad to ilgāku laiku krata amatnieku izgatavotā cilindr­veida sietā, lai izpurinātu sīkos piemaisījumus, kurus ar rokām izlasīt nav iespējams.
Ints Baškevics pagaidām vēl neesot aktīvi uzrunājis visus potenciālos klientus, bet nākotnē lielāku uzmanību pievērsīs vietējiem, bijušā Aizkraukles rajona, aitkopjiem.
Iepirkto vilnu Sunākstes vilnas namā mazgā, krāso, kārš un izgatavo filcu. Gan kārstā vilna, gan filcs ir pieprasīti produkti amatnieku izstrādājumu veikalos, no filca ražo čības, cepures un citas lietas. Latvijā filcēšana ir iekļauta skolu mācību programmā, un tas savukārt garantē produkcijas noietu.

Komentāri 7

pensināre

nu tad sākam turēt aitas... būs kur vilnu pārdot

pirms 6 gadiem, 2013.02.15 09:58

aija

Apsveicami!Sūtu viislabākos novēlējumus!Lai daudz darbiņa un uzņēmumam ilgs mūžs!!!!
Lai veicas!!!

pirms 6 gadiem, 2013.02.15 11:42

Juris

Tik tiešām labi, ka pat Sunākstē kaut kas sācis griezties.

pirms 6 gadiem, 2013.02.15 17:43

Dzintra

Lai veicas! Prieks par uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri atgriežas laukos.

pirms 6 gadiem, 2013.02.17 19:25

Novadu ziņas