Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sveic Aizkraukles Goda pilsoņus

Aizkraukles novada dome pašvaldības augstāko apbalvojumu — Aizkraukles novada Goda pilsoņa nosaukumu un krūšu nozīmi — par ieguldījumu Aizkraukles pilsētas attīstībā piešķīrusi medicīnas māsai Melitai Strazdiņai un Daugavas HES kaskādes inženierim konsultantam Pjotram Kajaļinam. Apbalvojums tika pasniegts 10. janvārī pasākuma “Gada notikums 2017” laikā.


Melitu Strazdiņu apbalvojumam izvirzījusi SIA “Aizkraukles slimnīca”. Melita Strazdiņa medicīnā strādā jau 55 gadus, tajā skaitā vairāk nekā 30 gadu — Aizkraukles slimnīcā par māsu traumatologa ortopēda ambulatorajā pieņemšanā.

Savu darba mūžu Aizkrauklē Melita Strazdiņa sāka 1969. gadā — toreizējā Stučkas rajona centrālajā slimnīcā. Deviņus gadus viņa strādāja visgrūtākajā iecirknī — par operāciju māsu, vairākus gadus veicot arī operāciju bloka virsmāsas pienākumus. “Viņa nesavtīgi strādāja naktīs, svētkos, brīvdienās, aizvietojot saslimušos kolēģus. Melitu Strazdiņu vislabāk raksturo nerimtīgas rūpes par visiem citiem un tikai tad pašai par sevi. Viņa klusi turpina savu svētīgo samarieša darbu — palīdz dzīves pabērniem, bieži vien bez atlīdzības mājās apmeklē smagus pacientus, viņus pārsien, palīdz uzturēt možu garu, reizēm palīdz ar naudu, pārsiešanas materiāliem, produktiem. Dažādi lieli un mazi satricinājumi pavadījuši garā lielo un nesalauzto māsiņu cauri dzīvei un darbam. Klusa un nemanāma, dižena garā, dzīves nesaliekta un savu bērnības sapni neizniekojusi māsiņa Melita katru dienu turpina darīt nemanāmu, bet tik ļoti mums visiem nepieciešamu un Dieva svētītu darbu — glābj cilvēkus un cilvēcību, ” teikts slimnīcas veidotajā pieteikumā domei.

2012. gada 8. oktobrī Ordeņu kapituls par nopelniem Latvijas valsts labā ilggadējai Aizkraukles slimnīcas medicīnas māsai Melitai Strazdiņai piešķīra V šķiras Atzinības krustu, savukārt pērn Latvijas Ārstu biedrība viņu atzina par “Gada māsu 2016”.

Pjotru Kajaļinu Aizkraukles Goda pilsoņa apbalvojuma piešķiršanai izvirzīja  Aizkraukles krievu kopiena “LAD”. Dažādās hidroelektrostacijās viņš nostrādājis 62 gadus, visilgāk — Pļaviņu spēkstacijā.

“Pjotrs Kajaļins ir Daugavas HES kaskādes inženieris konsultants. 1965. gadā viņš tika uzaicināts strādāt Pļaviņu HES par turbīnu ceha maiņas priekšnieku, vēlāk kļuva par šī ceha vadītāju un līdz pat šim laikam strādā Daugavas HES kaskādē par inženieri konsultantu, kurš apmāca jaunos speciālistus. No 1980. līdz 1984. gadam kā augsti kvalificēts speciālists viņš tika komandēts darbam spēkstacijas celtniecībā Sīrijā. 1985. gadā atsāka vadīt Pļaviņu HES turbīnu cehu. Viņš regulāri vadījis ekskursijas pa Pļaviņu HES gan vietējiem skolēniem, gan pilsētas viesiem, ir organizējis vairākas personālās fotoizstādes, tajā skaitā par Pļaviņu HES un Aizkraukles pilsētu. Visu dzīvi aktīvi nodarbojies ar sportu, īpaši skriešanu, un bijis kā paraugs veselīga dzīvesveida veicināšanā. Kopā ar sievu Lidiju kopā nodzīvojuši 54 gadus un izaudzinājuši trīs dēlus, kas arī ieguvuši augstāko izglītību hidroenerģētikas jomā. Viņiem ir pieci mazbērni, ” teikts “LAD” pieteikumā domei.

Pjotrs Kajaļins pašlaik ir SIA “Latvijas Energoceltnieks” (LEC)  inženieris konsultants.

Abi Goda pilsoņi saņēma  arī 300 eiro naudas balvu.

Novadu ziņas