Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētceļnieki šķērso Jaunjelgavas novadu

Augustā Latvijas ceļi ir pilni svētceļnieku, kuri 15. augustā tiekas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā. Šodien “Staburags” satika svētceļnieku grupu, kas kopš 4. augusta ceļu uz Aglonu kājām mēro no Jelgavas Romas katoļu katedrāles. Pagājušajā naktī grupa apmetusies Jaunjelgavas vidusskolā, bet šodien pēcpusdienā plānots sasniegt Staburaga pagasta saieta namu, kur svētceļnieki pārlaidīs nakti.

Grupu vada priesteris Agris Ruļuks. Viņš stāsta, ka grupā ir aptuveni 30 cilvēku. Ik pa laikam kāds no grupas izstājas un dažādu iemeslu vadīts kādu ceļu posmu mēro automašīnā. Grupā ir gan jelgavnieki, gan dobelnieki, kā arī pārstāvji no Indijas, Norvēģijas arī kāda latviete no Dānijas. Ārzemnieki grupai pievienojušies, pateicoties internetā ievietotajam aicinājumam. Starp ceļotājiem ir gan regulārie svētceļojuma dalībnieki, gan tādi, kuri ceļu līdz Aglonai veic pirmo reizi.

Priesteris Agris Ruļuks starp svētceļniekiem ir jau vairāk kā desmit gadu, bet pirmo reizi uzņēmies grupas vadītāja pienākumus.

Līdz šim laika apstākļi ceļotājus lutinājuši un, iespējams, ka par to jāpateicas arī lūgsnām, kuras priesteris un katrs svētceļnieks adresē Dievam.

Šogad ceļojums līdz Aglonai ir rūpīgi plānots, organizēts, tāpēc tā dalībniekiem nav jānes smagas mugursomas — tās līdz kārtējai atpūtas vietai nogādā transports. Labi organizētas arī ēdienreizes un ar tukšu vēderu neviens nav palicis.

Jaunākajam svētceļniekam ir četri gadi, vecākajam — 76. Dalībnieki stāsta, ka sarežģītāki ir tie ceļa posmi, kur notiek remontdarbi un gājēji un automašīnas pārvietojas pa vienu joslu, bet autovadītāji ir saprotoši, draudzīgi signalizē un māj.

Uzziņa:

Aglonas bazilika ir nozīmīgs Latvijas katoļu reliģijas centrs. Katru gadu 15. augustā Aglonā ierodas svētceļnieki, lai atzīmētu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu. Svētceļojumā ticīgie dodas ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas, Polijas un citām Eiropas valstīm. Bazilikā glabājas plaša gleznu, skulptūru un mākslas vērtību kolekcija, tajā skaitā slavenā 17. gadsimtā darinātā svētbilde “Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte", ko atsedz tikai reliģisku svētku laikā. Svētbildi ticīgie uzskata par brīnumdarītāju. Pastāv uzskats, ka tai piemīt dziednieciskas spējas.

Novadu ziņas