Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Talkos visos novados

Lielās talkas tīmekļa vietnē talkas.lv ievietotajās kartēs varēja atzīmēt piesārņotās vietas, kā arī ievietot informāciju par oficiāli pieteiktajām talkām. Aizkraukles reģionā piesārņotās vietas atzīmētas diezgan kūtri.

Aizkrauklē tādas ir trīs — grava, Samēnu ielas apkaime un ceļš otrpus Daugavai uz Sēreni, Jaunjelgavas novadā viena — Daudzeses pagastā, līdzās Kučpintas upītei. Skrīveros iedzīvotāji atzīmējuši divas vietas — piegružoto priežu audzi Vēja ielas rajonā un strautu līdzās veikalam “Dūjas”. Pļaviņieši norādījuši, ka vajadzētu sakopt šosejas apli uz Madonu. Koknesē apzināta vieta 1905. gada ielā 44, kur, kā raksta pieteicējs, esot “totāls bardaks kā izgāztuve”.

Savukārt oficiālās talkas pieteik­tas visos Aizkraukles reģiona novados. Jaunjelgavā šogad plānots atkritumus vākt piepilsētas mežā, bet Daudzeses pagastā — Sēravota apkārtnē. Bebru pagastā sakops valsts autoceļa ceļmalas, Meža parku, savācot kritalas un atkritumus, baznīcas apkārtni, strādās arī citviet. Iršos talcinieki dosies uz Bulandu pilskalnu, bet Kokneses novadā turpinās aizsākto tradīciju — sakops un labiekārtos dabas taku no Kokneses pilsdrupām uz Likteņdārzu. Šogad koknesieši savāks gumijas riepas, kas atlikušas no kādreizējās mototrases, sadzīves atkritumus un sausos zarus. Mazzal­vē plāno uzpost upes malu pie Marijas tilta, Neretā — kapus, parka teritoriju un upes malu. Arī Zalves pagastā šogad kops kapus un to apkārtni.

Pļaviņās iedzīvotāji iecerējuši tīrīt Dzelzceļa, Kaļķu un Pļavu ielu. Skrīveros kops parku, vāks atkritumus pie Apaļā ezera un sakops pastaigu takas. Talku Zemkopības institūta teritorijā rīko Skrīveru attīstības biedrība. Šogad plānots sakārtot bērnu un sporta laukuma apkārtni, alejā, kas ved uz Daugavu, kokiem izzāģēt sausos zarus.

Novadu ziņas