Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trešdien uz ceļiem ātruma kontroles maratons!

Trešdien, 19. aprīlī, visā Latvijas teritorijā ceļu policija jau no pulksten 6 rītā pievērsīs pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma pārkāpējiem.

Trešdien no pulksten 6 TISPOL (Eiropas ceļu policijas tīkls) visās Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs, arī Latvijā, vienlaicīgi rīkos 24 stundu atļautā braukšanas ātruma kontroles maratonu. Ar šādu akciju ceļu policija vēlas pievērst sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei. Tāpat akcijas mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļa vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas.

Pagājušajā gadā ātruma kontroles maratona laikā visā Latvijas teritorijā tika pārbaudīti 2116 transportlīdzekļu vadītāji, no kuriem trešdaļai jeb 709 vadītājiem par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Valsts policija aicina būt uzmanīgiem un neriskēt ar savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

Lai aktualizētu atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas bīstamību ceļu satiksmē, Valsts policija rīko radošo zīmējumu pasākumu bērniem, kura mērķis ir likt bērniem aizdomāties par jautājumiem, kas saistīti ar ātrumu, tā ievērošanu un jau agrā bērnībā radīt izpratni par droša ātruma nozīmi ceļu satiksmē. No desmit piedāvātajiem vārdiem — ātrums, ceļš, drošība, satiksmes dalībnieks, ceļa zīme, policists, satiksme, automašīna, velosipēds, krustojums — pasākuma dalībniekam ir jāizvēlas vismaz trīs vārdi, kurus sasaistot, jāuzzīmē zīmējums.

Lai piedalītos zīmējumu elektroniskajā izstādē, vecākiem bērna uzzīmētais darbiņš jāiesūta uz epastu san@vp.gov.lv, norādot autora vārdu, vecumu, skolu un darba nosaukumu.

Zīmējumus varēs iesniegt no 19.aprīļa līdz 28.aprīlim. Pēc tam visi iesūtītie darbiņi tiks publicēti Valsts policija mājaslapā, kā arī oficiālajā Valsts policijas www.facebook.com lapā, kur ikviens tos varēs aplūkot.

Novadu ziņas