Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tūrisma sezonas atklāšana Kokneses novadā!

Lai visi ceļi 20. maijā ved uz Koknesi! Šajā dienā Kokneses novada tūrisma sezonas atklāšanu iesāksim ar gadskārtējiem Sama modināšanas svētkiem.

20.maijā no pulksten 8:00 aicinām visus svētku svinētājus uz gadatirgu pie Kokneses estrādes, jaunāko paaudzi gaidīs piepūšamās atrakcijas, radošās darbnīcas un viduslaiku spēles. Kokneses pilsdrupās ciemosies biedrība “Kroma Kolna broulistes” ar seno ekipējumu, rotu un sagšu kā arī ieroču demonstrēšanu. Turpinot iepriekšējo gadu tradīciju, arī šogad, piekto gadu pēc kārtas, dosimies krāšņajā tērpu un velosipēdu parādē - Tvīda braucienā. Brauciena noslēgumā Kokneses pilsdrupās notiks atraktīvāko braucēju apbalvošana. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem svētku loterijā, kurā esam sarūpējuši iespaidīgas balvas, varēs piedalīties tikai Tvīda brauciena dalībnieki.

Vai vēlaties zināt, kā garšo patiesi laba zupa? Likteņdārzā, kur notiks kafejnīcas “Road Cafe” zupas meistarklase, būs iespēja  to nogaršot un iegūt zupas recepti. Svētku noslēguma koncertā Kokneses pilsdrupās uzstāsies grupa “Rikši”, bet turpinājumā Kokneses estrādē notiks zaļumballe  kopā ar grupu “TirkizBand”.

Paralēli visām aktivitātēm būs iespēja vizināties ar kuģīšiem, notiks zirgu izjādes , loku šaušana, kā arī lāzerpeintbols.

Līdz ar Sama modināšanas svētku atklāšanu 20. maijā veram durvis jaunajām Kokneses tūrisma centra telpām pašā Kokneses sirdī - 1905.gada ielā 7, 1.stāvā. Tūrisma centrā paredzēta plaša semināru/izstāžu zāle, kā arī telpas jaunajiem uzņēmējiem. Jaunās mājvietas aprīkojums papildināts, izvēloties interaktīvas tehnoloģijas HANSA projekta ietvaros. Pie mums būs iespēja iegādāties novadā ražotos vietējos produktus, sniedzot iespēju gan ārzemju, gan Latvijas tūristiem tos apskatīt un nopirkt vienuviet. 

Aicinām gan lielus, gan mazus piedalīties un izbaudīt svētku gaisotni, iesildīt vasaru un kopīgi atklāt tūrisma sezonu Kokneses novadā!


SAMA MODINĀŠANAS SVĒTKU PROGRAMMA
     
8.00 - gadatirgus  pie estrādes , piepūšamās atrakcijas,   radošās darbnīcas un viduslaiku spēles;
Kokneses pilsdrupās Ludzas Amatnieku centra  latgaļu arodu prasmju demonstrējumi un  tirgus , viduslaiku dzīves ainiņas;
biedrības „Kroma Kolns bruolistes” Latgales senvēstures notikumu atspoguļošana, rotu un sagšu, seno karavīru ekipējuma , ieroču demonstrēšana;
12.00 -   Tvīda brauciens, reģistrācija plkst. 11.00 parkā pie skulptūras ‘Mūžībai”;
13.00 -   Tvīda brauciena finišs, atraktīvāko dalībnieku apbalvošana un loterija Kokneses pilsdrupās;
14.00 - 15.00  -  Likteņdārzā kafejnīcas „Road Cafe” zupas meistarklases un aktivitātes Likteņdārzā;
20.00 - postfolkloras  grupas "Rikši" koncerts pilsdrupās;
22.00 - zaļumballe estrādē,  spēlē „ Grupa TirkizBand”.
Vizināšanās ar kuģīšiem,   zirgu izjādes, loku šaušana , lāzerpeintbols u.c.

Pieteikšanās gadatirgum pa tālr. 28355381 (Dace) , informācija par pasākumu Kokneses tūrisma centrā vai pa tālruni 29275412.


Novadu ziņas