Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvojas noslēgumam Neretas un Biržu sadarbības projekts

No 2016. gada 1. marta līdz 2018. gada 31.oktobrim Neretā tiek īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam projekts LLI-136 “Improvement of living conditions in deprived territories by creating sustainable, active and healthy communities ” (“Dzīves apstākļu uzlabošana mazāk attīstītās teritorijās, radot ilgtspējīgas, aktīvas un veselīgas kopienas”). Tā ietvaros Neretas sporta hallē ir ieklāts jauns grīdas segums, savukārt Lietuvas sadarbības partnerpilsētā Biržos ir uzcelts skeitparks.

Biržu un Neretas projekta sadarbības rezultātā sociāli neaizsargātie iedzīvotāji ir iesaistījušies sabiedriskajās aktivitātēs, savukārt abu kaimiņu pašvaldību skolēniem ir iespēja izmantot projekta laikā iegūto sadarbības pieredzi un radušos kontaktus, jo projekta ietvaros ir notikušas pirmās Neretas – Biržu sadraudzības spēles, kurās skolēni mērojās spēkiem dažādos sporta veidos. Tāpat arī Neretas skeitbordisti jūnija sākumā devās pie saviem Lietuvas kolēģiem izmēģināt Biržu jauno skeitparku, kā arī Neretas novada sportošanas entuziasti vingroja kopā ar kaimiņvalsts sportotājiem. Saites ar kaimiņu pašvaldību Lietuvā, organizējot kopīgas aktivitātes, nepārtrūks, jo Neretas skolēni dodas uz Biržiem pēc kaimiņvalsts sporta koordinatoru uzaicinājuma, kur piedalās sacensībās dažādās vieglatlētikas disciplīnās. Ciešāku Biržu un Neretas pašvaldību sadarbību un draudzību veicina arī daļas iedzīvotāju labās lietuviešu valodas zināšanas, kas atvieglo saziņu un ļauj ātrāk un vieglāk nodibināt savstarpējus kontaktus.

Augustā projekta ietvaros norisinās apmācības, kuras veicinās iedzīvotāju sociālu iekļaušanos sabiedriskajā dzīvē. Galvenās nodarbību tēmas: sociālā integrācija, saskarsme, praktiskas nodarbības vingrošanā, mācības par tīru, drošu vidi, sociālā atbildība.

Projekta kopējais finansējums ir 199 725,24 EUR, t.sk. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 169 766, 45 EUR, savukārt Neretas novada finansējuma daļa tajā ir 77 532,14 EUR.

Novadu ziņas