Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ūdeni patērē nevis dzīvokļi, bet cilvēki!

“Kā tas var būt: aprīlī “Lauma—A” pārbaudīja mājas dzīvokļu skaitītājus un patērētā un uzrādītā ūdens starpība bija 14 kubikmetri mīnusā, bet rēķinā par maiju redzams, ka nav uzrādīti 107 kubikmetri,” redakcijai jautā divas pen­sionāres no Spīdolas ielas
10. mājas.

Patēriņa pārrēķinā katram dzīvoklim ir jāmaksā apmēram četri eiro kopā ar PVN.
Iepriekš tik liela starpība nekad nav bijusi, parasti mājā nav tikuši uzrādīti līdz 50—70 kubikmetriem patērētā ūdens. “Pagrabā ūdens no­plūdes nav bijis. Vajag atrast cēloni!” uzskata pensionāres, uzsverot, ka viņas ūdeni taupa un par starpību nemaksās.
Pensionāres vēlas arī zināt, vai dzīvokļu īpašnieki varētu nolemt par neuzrādītā ūdens daudzuma sadalīšanu starp deklarētajām personām, nevis starp dzīvokļiem, jo dzīvokļi taču ūdeni nepatērē, ūdeni patērē cilvēki, kas tajos dzīvo. Dažā dzīvoklī dzīvo seši cilvēki un divi suņi, citos tikai viens pensionārs. Starpības sadalīšana, ņemot vērā personu skaitu, būtu daudz taisnīgāka. 
“Laumas—A” valdes loceklis Modris Bite skaidro, ka pēc pārbaudēm parasti atkal ir ūdens starpība, jo cilvēki atgriežas pie vecajiem ieradumiem un rādījumus nodod mēneša vidū vai uzrāda mazāk, nekā patērēts. Ūdens noplūde mājā tiešām nav bijusi.
“Ministru kabineta noteikumos nr. 524 pašlaik nav tāda punkta, ka starpību varētu sadalīt, ņemot vērā deklarēto personu skaitu,” skaidro Modris Bite. “Pašreizējā redakcijā ir spēkā trīs nosacījumi: starpību var sadalīt pēc dzīvokļu skaita, proporcionāli skaitītāju rādījumiem jeb kurš vairāk patērē, tas arī vairāk maksā, kā arī pēc katram īpašniekam piederošās domājamās daļas apmēra jeb pēc kvadrātmetriem. Grozījumu redakcijā ir paredzēts punkts, ka starpību varēs sadalīt arī pēc deklarēto personu vai pēc faktiski dzīvojošo personu skaita, taču grozījumi vēl nav apstiprināti, līdz ar to dzīvokļu īpašniekiem pagaidām nav tiesiska pamata lemt par starpības sadalīšanu pēc deklarēto vai faktiski dzīvojošo personu skaita.”

Novadu ziņas