Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ugunsdzēsējiem glābējiem jauna automašīna

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes  Aizkraukles daļa saņēmusi jaunu tehnikas vienību — Magirus Iveco automašīnu ar pacēlāju.

Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle stāsta, ka automašīna ir ražota 2011. gadā un VUGD rīcībā iegūta Eiropas Savienības projektā. Iepriekš to izmantoja Jelgavas daļa, bet, tā kā jelgavnieki saņēmuši jaunu tehniku, Magirus Iveco automašīna nodota aizkraukliešu rīcībā. “Automašīna ir labā tehniskā kārtībā. Mēs par jauno tehniku ļoti priecājamies, jo, salīdzinot ar 1984. gadā ražoto Zil markas automašīnu ar autokāpnēm, tā ir daudz modernāka, ar lielākām manevrēšanas iespējām, vieglāk vadāma. Zil 131 markas tehnikai kāpnes ir 30 metru garumā jeb deviņstāvu mājas augstumā, tagadējo kāpņu garums ir 42 metri jeb 12 stāvu mājas augstumā. Mums nav tik augstu māju, tomēr priekšrocība ir tā, ka gadījumā, ja nav iespējams pie objekta tuvu piebraukt, var strādāt arī no lielāka attāluma,” stāsta Guntars Laukazīle. “Aizkraukles novadam šī automašīna ir liels ieguvums, tā nodrošina lielākas iespējas cilvēku glābšanā, ugunsgrēku dzēšanā.”

Tā kā autokāpnes ir bīstama iekārta, ar kuru jāstrādā lielā augstumā un nedrošos apstākļos, 17 Aizkraukles daļas darbinieki pēc apmācību kursa beigšanas ir ieguvuši apliecību, lai varētu ar pacēlāju strādāt. Lai iemaņas nezustu, katru piektdienu Aizkraukles daļas darbinieki pārbaudīs tehnikas drošības sistēmu, iegūtās zināšanas un iemaņas nostiprinās praktiski, kā arī veiks tehnikas apkopi.

Novadu ziņas