Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ugunsnelaime paņem māju un iedzīvi

Uzdāvināsim skrīveriešiem Ziemassvētkus!

Skrīverieši Inese un Aleksandrs Akulas šomēnes pāris stundās zaudēja visu, ko vairākus gadus rūpīgi cēluši. Uguns izpostīja viņu vienstāva māju Skrīveros, Robežu ielā.

Pagājusi nedēļa kopš nelaimes, kad ļoti vējainā otrdienas naktī ap pulksten 23 joprojām nenoskaidrotu apstākļu dēļ aizdegās skrīveriešu īpašums. Saimnieki mājā veica remontdarbus un ikdienā tajā nedzīvoja. Uguni mājas jumtā pamanīja kaimiņi, un viņi arī izsauca glābējus, kuriem ierodoties ēka pilnībā bija liesmās.
Māja iegādāta ar izpirkšanas tiesībām, un ik mēnesi par to jāatdod 200 eiro. Trīs gadus jau cītīgi maksāts un vienlaikus arī ieguldīts darbs, to piemērojot mūsdienām — ierīkots ūdensvads un kanalizācija, apkures sistēma, siltinātas sienas. Par īpašumu ar iepriekšējiem saimniekiem vēl jānorēķinās piecus gadus.
Ja ne šī nelaime, jau nākamā gada pavasarī, vēlākais rudenī, Inese, Aleksandrs un viņu mazā piecus gadus vecā meita priecātos par savām istabām, savu pagalmu.
“Tagad bēdīgs skats. Kā bērēs,” stāsta Aleksandrs, kad tiekos ar viņu un Inesi pie gruvešiem. “Mēbeles vēl bija diezgan labas, lai arī no padomju laikiem. Tomēr lielāks kreņķis par darba instrumentiem, sadega viss — urbjmašīnas, elektriskais zāģis, pat līmeņrāži, zāģi un āmuri.”
Inese stāsta, ka meita par nelaimi uzzinājusi no kadriem televīzijā, kad nodegušo māju rādīja ziņu raidījumā. Redzot sižetā māju, mammu, kas raudot runā, mazā jautājusi vecākiem — kas sabrucināja māju? Mamma teikusi, ka tā bija uguns. Meita ņēmusi telefonu, “zvanījusi”, skaļi un sirdīgi teikusi: “Uguns?! Atnāciet un sakārtojiet manu māju. Fiksi!”
“Vēl neesam veci, jāturpina,” saka Inese. “Tik jāpieņem lēmums, ko darīt ar to, kas palicis. Saka, ka uz vecajiem pamatiem jaunu māju nevajag celt,” pārdomās dalās Inese. Par pašvaldības piešķirtajiem līdzekļiem organizēs gruvešu izvešanu. Aleksandrs stāsta, ka vēlas mazāk izpostītajā mājas daļā ierīkot vietu, kur sildīties pašiem un tiem, kas šajās dienās pieteikušies ģimenei nākt palīgā.
“Zinu, ka daudz vieglāk ir dot, nevis lūgt, tāpēc vīrs par jau ziedotajiem līdzekļiem saka — būšu visai Latvijai parādā,” stāsta Inese. Līdz pagājušās nedēļas beigām iedzīvotāji, zvanot ziedojumu tālruni 90067077, bija ziedojuši ap 800 eiro. Tie, kuri ģimeni pazīst personīgi, jau nākamajā dienā lūdza bankas konta numuru un atbalstīja nelaimē nonākušos.
“Vāksim visu, kas vācams nost, par saziedoto naudu un saviem līdzekļiem gādāsim materiālus un, kad vien laika apstākļi ļaus, sāksim visu no sākuma,” vēl ar skumjām balsī, bet apņēmīgi saka Inese.
Ja tu, lasītāj, jūti sevī vēlēšanos dot, dāvināt, jo īpaši šajā dāvināšanās laikā, palīdzība Akulu ģimenei ir, iespējams, skaistākā dāvana, kādu savā dzīvē būsi pasniedzis. ◆

Līdzekļus mājas atjaunošanai var sūtīt: Inese Akula, “Swedbank,” konta numurs LV96HABA0551032179979, vai zvanot pa tālruni 90067077 (zvans 1,42 eiro).

Novadu ziņas