Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Unikumi", "Astro" un "Fridrihštate" filmējas "Re:TV" raidījumā "Dziesmu karuselis"

"Gara, gara diena! Šodien beidzās mūsu filmēšanas piedzīvojumi ar "Re:TV" raidījumu "Dziesmu karuselis". Esam izgājuši cauri daudzām emocijām — priekam, saviļņojumam, apmulsumam, dusmām, bailēm, bet, eh, kas par pieredzi!" savā "Facebook" profilā raksta Una Arbidāne, Aizkraukles Interešu izglītības centra popgrupu "Unikumi", "Astro" un Jaunjelgavas kultūras nama popgrupas "Fridrihštate" vadītāja. "Paldies raidījuma veidotājiem un visai kolosālajai filmēšanas komandai! Paldies maniem dziedātājiem (ir nepieciešama drosme, lai filmētos), paldies vecākiem un visām foršajām "Unikumu" mammām, kuras vienmēr ir ar mani! Kā pirmās varēsiet redzēt Jaunjelgavas lielās "Fridrihštates" meitenes jau 17. februārī pl. 20.00."

Sākusies Latvijas reģionu televīzijas “Re:TV” organizētā jauno talantu konkursa “Dziesmu karuselis” otrā sezona. Šogad tajā piedalās četras mūsu popgrupas – Aizkraukles interešu izglītības centra popgrupa “Unikumi” un “Astro” un Jaunjelgavas kultūras nama popgrupas “Fridrihštate” divas grupas. Visu kolektīvu vadītāja ir Una Arbidāne.

Jau divus svētdienas vakarus kanālā “ReTV” raidījums “Dziesmu karuselis” iepazīstina ar konkursa dalībniekiem, kuru šogad ir krietni vairāk nekā pirmajā sezonā. Konkursa idejas autore un producente Inga Skrastiņa stāsta, ka pagājušajā gadā konkursā piedalījās 78 popgrupas un dueti, šogad tie ir 108 priekšnesumi. Tas liecina, ka konkurss pērn guvis lielu popularitāti. “Protams, bērniem patīk dziedāt, viņi grib redzēt sevi televīzijā. Šogad pieteikušās grupas, kas pagājušajā gadā konkursā nepiedalījās. Ierakstīt dziesmas studijā bērni brauc no visas Latvijas – tālākie ir no Preiļiem, Daugavpils, Tukuma, Skrundas,” stāsta Inga. 

Ierakstu studija iekārtota Kocēnu novada Vaidavas pagasta kultūras centrā, kurp aizvadītās nedēļas nogalē devās arī Unas Arbidānes mazie un lielie dziedātāji. “Unikumu” un “Fridrihštates” vecākās grupas  dziedātājas konkursā piedalījās jau pagājušajā gadā, taču grupas “Astro” dziedātājām šī bija pirmā uzstāšanās reize televīzijas kameru priekšā. Tāpēc ieraksta brīdī bija gan bailes, gan satraukums, taču visi dziedātāji ar savu uzdevumu lieliski tika galā, un nu jāgaida raidījumi, kuros varēs dzirdēt un redzēt, kā veicies. 

Konkursa dalībnieki – gan popgrupas, gan dueti – sadalīti četrās vecuma grupās: no trīs līdz sešiem gadiem, no septiņiem līdz 10, kur konkurence ir vislielākā, no 11 līdz 14 gadiem un no 15 līdz 20 gadiem.

Pirmās televīzijas ekrānos jau 17. februārī ieraudzīsim “Fridrihštates” vecākās grupas dziedātājas, kuras uzstājās ar dziesmu “Papēdītis”. “Fridrihštates” vidējās grupas dziedātājas televīzijās redzēsim 24. februārī, “Unikumi” dziedās 21. aprīlī, bet “Astro” kārta pienāks maijā. Kopā ierakstīti 16 “Dziesmu karuseļa” raidījumi, kas tiks rādīti līdz pat maija beigām.

Katrā vecuma grupā gan popgrupu, gan duetu konkurencē skatītāju balsojumā tiks noteikti trīs labākie priekšnesumi, kurus finālā vērtēs profesionāla žūrija. Inga Skrastiņa stāsta, ka šogad ir mainīta balsošanas kārtība. Par katru priekšnesumu varēs balsot no brīža, kas sāksies raidījums, kurā tas tiks rādīts. Tātad svētdien no pulksten 20 līdz nākamās dienas pulksten 20. No viena tālruņa varēs nobalsot desmit reizes, viena zvana maksa ir 0,14 eiro. Balsojot vienpadsmito un nākamās reizes, nauda tiks ieskaitīta, taču balsojums vairs netiks pieņemts. Visa iegūtās nauda tiks ziedota bērniem ar onkoloģiskā saslimšanām. Inga vēl piebilst, ka līdz pat konkursa noslēgumam balsošanas rezultāti netiks atklāti.

Unas Arbidānes un Agitas Grīnvaldes-Irukas foto 


Novadu ziņas