Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz elektroenerģijas kompensāciju varētu pretendēt atšķirīgs skaits ģimeņu 1

Vairākās Zemgales reģiona pašvaldībās atkarībā no novada lieluma uz elektroenerģijas kompensāciju varētu pretendēt atšķirīgs skaits ģimeņu - aptuveni no 50 līdz 680 ģimenēm ar trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenes statusu.


Pašvaldību pārstāvji informē, ka ļoti ātri varot noteikt skaitu tādām ģimenēm, kurām ir piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenes statuss, jo tie ir Sociālā dienesta klienti.


Kokneses novada domes Sociālā dienesta vadītāja Baiba Tālmane informē, ka Kokneses novadā ir 120 mājsaimniecību, kuras varētu pretendēt uz elektroenerģijas kompensāciju. Protams, šis skaitlis var mainīties.


Pļaviņu novadā uz elektroenerģijas kompensāciju varētu pretendēt aptuveni 135 mājsaimniecības, bet vai visiem ir līgumi un vai visi atbildīs noteikumiem, tad redzēs, informēja Pļaviņu novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Peņģerots.


Patlaban Pļaviņu novadā ir 103 mājsaimniecības, kurām ir piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenes statuss.


4. martā valdība vienojās par shēmu, kā maznodrošinātajiem kompensēs elektroenerģijas tarifu kāpumu pēc elektroenerģijas tirgus liberalizēšanas — informāciju apkopos un komersantiem nodos pašvaldības. Labklājības ministrijas izstrādātā shēma paredz, ka trūcīgā un maznodrošinātā persona vispirms informēs savas pašvaldības sociālo dienestu par savu elektroenerģijas piegādātāju, ko tā izvēlējusies. Tālāk pašvaldības informācijas sistēmu pārziņi līdz pārskata mēnesim sekojošā mēneša 20. datumam nodos informāciju par personām savietotājam, kura pārzinis ir Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Savukārt savietotājs informāciju par personām tirgotājiem nodod līdz pārskata mēnesim sekojošā mēneša pēdējam datumam.


Savukārt Saeima patlaban vērtē grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz no šā gada 1. aprīļa līdz 2015.gada 1. janvārim atlikt elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām atvēršanu.

Komentāri 1

juhū!

Jūs paši sapratāt, ko pateicāt???!!!Kas tas par savietotāju?

pirms 5 gadiem, 2014.03.10 20:26

Novadu ziņas