Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz pašvaldību kasēm dodas veikt maksājumus

Pašvaldībās lielākoties notiek bezskaidras naudas norēķini, bet darbojas arī kases, kur iedzīvotāji par pakalpojumiem maksā skaidrā naudā. Vakar cilvēki tur  norēķinājās gan ar latiem, gan eiro.

Aizkraukles novada domes kasiere Līga Grudule atzīst, ka jaunā gada sākumā cilvēku aktivitāte allaž ir mazāka. Tomēr ceturtdien maksājumus veica.

— Dienas pirmajā pusē apmeklētāji norēķinājās tikai ar eiro, un nekādu problēmu nebija. Ir dzirdēts, ka citviet grūtības sagādāja maksājumi latos, jo ne visus kases aparātus izdevies pārprogrammēt šai operācijai, — stāsta Līga Grudule.

Skrīveru novada domē gada pirmajā darbdienā cilvēki norēķinājās gan ar eiro, gan latiem. Grāmatvede—kasiere Daina Ilga Kļaviņa teic, ka veikti gan notariālie darījumi, gan maksāts par transportu un citiem pakalpojumiem. Nekādu problēmu nav bijis, un viss noritējis raiti. Iedzīvotāji aktīvi norēķinājušies arī Pļaviņu novada  pašvaldības kasē domes ēkā.

— Iedzīvotāji maksāja tikai ar latiem. Apkalpošana, protams, nedaudz ieilga, jo latus vajadzēja pārrēķināt eiro. Viens no apmeklētājiem atzina, ka laikam tomēr būs jāiet uz pasta nodaļu mainīt naudu, lai norēķināšanās būtu ātrāka, — saka Pļaviņu novada domes kasiere Velta Pujāte.

Arī Jaunjelgavas novada domē ceturtdien maksāja tikai ar latiem, un darījumu nebija daudz. Grāmatvede—kasiere Aija Bražone informēja, ka vakar maksājumus nepieņēma Daudzeses pagasta pārvaldes kasē, jo darbam vajadzēja sagatavot grāmatvedības programmu. Mazākos pagastos cilvēki nesteidzas ar skaidras naudas maksājumiem. Neretas novada Mazzalves pagasta pārvaldē līdz pēcpusdienai kasierei nebija neviena apmeklētāja.

Novadu ziņas